Опубліковано 02 серпня 2022, актуалізовано 27 січня 2023

Інформація про нові можливості розвитку аграрного бізнесу на території Вінницької міської територіальної громади

 • Нова аграрна політика
 • Державний аграрний реєстр
 • Проєкт Програми розвитку аграрного сектору ВМТГ на 2023-2025 роки

Національною радою з відновлення України від наслідків війни підготовлений проєкт Плану з відновлення України за напрямом «Нова аграрна політика», який був презентований під час Конференції з питань реформ в Україні (URC 2022) у Лугано (Швейцарія). Документ окреслює трирівневу модель і містить план дій в аграрному секторі на період воєнного часу, післявоєнного відновлення та наступного етапу – розвитку. Його було ухвалено та взято за основу для втілення.

Міністерство аграрної політики та продовольства України відкрило для реєстрації єдину онлайн платформу для підтримки агровиробників – Державний аграрний реєстр або ДАР (dar.gov.ua). Державний аграрний реєстр працює подібно до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС. Виробники сільськогосподарської продукції, зареєстровані в ДАР, зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, а також технічної та гуманітарної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів.

Як зареєструватися у Державному аграрному реєстрі? Для реєстрації у ДАРі вам знадобляться: мобільний телефон, електронна пошта, кваліфікований електронний підпис (або BankID, якщо реєструється фізособа).

 • На сайті dar.gov.ua натисніть «Зареєструватися».

 • Пройдіть реєстрацію через кваліфікований електронний підпис або BankID

  • реєстрація через КЕП: завантажте файл ключа; введіть пароль ключа;

  • реєстрація через BankID: натисніть BankID; оберіть банк, яким користуєтеся; пройдіть аутентифікацію через сайт банку.

 • Введіть свою електронну пошту та номер телефона.

 • Вам надійдуть п'ятизначні коди на пошту та телефон – введіть їх у відповідні віконця.

 • Надайте згоду доступу до персональних даних.

 • Натисніть «Зареєструватися». Готово!

Що робити після реєстрації? Увійдіть до електронного кабінету та перевірте дані про вас:

 • На сайті dar.gov.ua натисніть «Увійти до кабінету».
 • Пройдіть аутентифікацію за допомогою кваліфікованого електронного підпису або BankID (виключно для фізосіб).
 • Після першого входу в Реєстр відкриється розділ Діяльність та активність. Вкажіть ваші напрями діяльності.
 • Завантажте статут, якщо ви реєструєтеся як юрособа.
 • У розділі «Персональні дані» додайте паспортні дані, дату народження і стать, основну електронну адресу та номер телефону, адресу для листування.
 • Перевірте ваші земельні ділянки, інформацію про які автоматично завантажується з Державного реєстру речових прав та Державного земельного кадастру. Для цього перейдіть у розділ «Земельні ділянки».
 • Перевірте кількість ваших тварин, інформація про яких автоматично підвантажується з Єдиного державного реєстру тварин. Для цього перейдіть у розділ Тварини.
 • Якщо дані про ваші земельні ділянки або тварин є некоректними, зверніться до адміністраторів реєстрів у встановленому законом порядку з вимогою виправити дані. Після оновлення даних в реєстрах інформація в ДАР оновиться автоматично.

За консультацією з питань внесення чи виправлення відомостей у державних реєстрах можна звертатися до Безоплатної правової допомоги 0-800-213-103.

Повідомлення про оприлюднення та обговорення громадськістю проєкту Програми розвитку аграрного сектору Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки

Для ознайомлення та отримання пропозицій до змісту розробленого проєкту «Програми розвитку аграрного сектору Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки» департамент економіки і інвестицій Вінницької міської ради, як розробник Програми, оприлюднив даний Проєкт.

У Вінницькій міській раді обговорили нову Програму розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки

У Вінниці відбулося обговорення проєкту Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки Вінницької міської територіальної громади на 2023-2025 роки. В заході взяли участь радник міського голови з питань агропромислового розвитку Олександр Закорченний, представники виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств та закладів, а також представники департаменту АПР Вінницької ОВА та старости старостинських округів.

Варто зазначити, що Програма з розвитку агропромислового комплексу приймається в числі перших серед муніципалітетів вінницького регіону. Основною її метою є забезпечення продовольчої безпеки та створення належних умов для розвитку аграрного сектору.

Під час презентації директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Максим Мартьянов зазначив, що працюючи відповідно до Програми, в майбутньому вдасться досягти стабільного забезпечення населення якісною та безпечною сільськогосподарською продукцією від власного виробника, збільшити обсяги виробництва сільськогосподарської продукції та розширити ринки її збуту. Крім того, йдеться і про формування сприятливого інвестиційного клімату для залучення інвестицій, кращих умов для створення нових робочих місць та підвищення рівня зайнятості сільського населення.

Пріоритетними завданнями Програми є забезпечення розвитку галузі землеробства та розвиток глибокої переробки сільськогосподарської продукції.

“Розвиток органічного виробництва, тваринництва, а також розвиток особистих селянських господарств, впровадження дорадчих послуг на території громади, удосконалення інфраструктури аграрного ринку, залучення інвестицій, створення нових робочих місць вінничан та всебічна підтримка суб’єктів господарювання аграрного сектору громади - це основні пріоритети, які повинні бути втілені в життя. Допомагаючи нашим аграріям ми забезпечуємо сильний тил та впевненість у майбутньому”, - каже Максим Мартьянов.

Староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко наголосив на актуальності даної Програми та зауважив про можливість підтримки малого фермера та налагодження співпраці з суб’єктами господарювання аграрного сектору громади, створення нових робочих місць та підвищення рівня зайнятості у сільській місцевості.

“Розвиток глибокої переробки сільськогосподарської продукції є на сьогоднішній день важливим пріоритетним завданням, як для Деснянського старостинського округу, так і для громади та регіону в цілому” - додала староста Деснянського старостинського округу Галина Обливач.

Директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені наголосив на важливості підтримки розвитку галузі бджільництва та розвитку бджолиного туризму на території громади.

“З давніх - давен відомо про лікувальні властивості відпочинку на пасіці. Водночас, це і ознайомлення з однією з найдавніших культур людства – культурою бджільництва, де життя на пасіці та робота з бджолами дарують людині мудрість та наближають її до гармонії з навколишнім світом. Також справжні поціновувачі меду зможуть дегустувати, купувати продукти бджільництва прямо на місці їх виробництва та зможуть пересвідчитись у дотриманні технологій та високої якості продукції пасіки”, - підкреслив Олександр Вешелені.

Про важливість змін у аграрній політиці Вінницького регіону наголосила і начальниця відділу розвитку сільських територій прогнозування АПК департаменту агропромислового розвитку Вінницької ОВА Наталія Козуляк.

“Це перша Програма, яка розроблена у Вінницькому регіоні на рівні міст обласного значення і дуже важливо, що заходи цієї Програми містять орієнтир на забезпечення продовольчої безпеки, що є основним завданням сільського господарства» - наголосила вона.


Департамент економіки і інвестицій

Контакти:
(0432) 59-50-46
dei@vmr.gov.ua