До Дня Героїв Небесної Сотні у Вінниці пройдуть вечори пам’яті, показ фільму та поетичні читання

17 лютого 2022, 09:09 (Відредаговано 17 лютого 2022, 09:12)

У вінницьких бібліотеках та кінотеатрі «Родина» відбудуться тематичні заходи до Дня Героїв Небесної Сотні. Демонстрацію фільму, книжкові виставки, поетичні читання, вечори спогадів та чимало іншого підготували у закладах культури Вінницької міської територіальної громади.

«День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Працівники закладів культури Вінниці підготували до цього дня чимало заходів, долучитись до них можуть усі охочі», – каже директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук.

У кінотеатрі «Родина» 18 лютого о 9:00 розпочнеться показ документального фільму «Зима, що нас змінила». Вхід безкоштовний. Також у бібліотеці № 10, що у Стадниці (вул. Д.Франишина, 2) відбудеться вечір спогадів «Небесна сотня - то є в серцях вогонь, він гаряче палав за Україну». Він розпочнеться о 15:00. Бібліотекарка Юлія Мороз розповість присутнім про Героїв Небесної Сотні, а діти читатимуть вірші. Пройде захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні й у бібліотеці у Щітках (вул. Миру, 35). Тут 18 лютого о 16:00 розпочнеться вечір пам’яті «У їхніх серцях жила Україна». Як розповіла бібліотекарка Віра Матіюк, під час літературних читань школярі декламуватимуть поезію з книги Ольги Стасюк «Не хочу стояти осторонь».

19 лютого о 12:00 у бібліотеці Великих Крушлинців (вул. Українська, 28А) презентують книжкову виставку сучасних письменників про Небесну Сотню та Майдан.

А 22 лютого відбудеться літературно-музична композиція «Історія написана кров’ю» у бібліотеці Вінницьких Хуторів, що на вул. Сагайдачного, 95. Бібліотекарка Тетяна Савчук розповіла, що під час заходу звучатимуть літературні твори, можна буде переглянути тематичну підбірку матеріалів з газет. Звучатимуть музичні композиції від вихованців та викладачів Вінницько-хутірської дитячої школи мистецтв.

Теми