Дружині вінничанина Віталія Кудрика передали орден «За мужність» III ступеня (посмертно)

14 березня 2024, 16:06 (Відредаговано 14 березня 2024, 16:55)

Сьогодні, 14 березня, Вінницький міський голова Сергій Моргунов від імені держави та громади передав дружині полеглого Захисника України Віталія Кудрика орден «За мужність» III ступеня (посмертно).
Сергій Моргунов передав орден «За мужність» III ступеня дружині Віталія Кудрика
Сергій Моргунов передав орден «За мужність» III ступеня дружині Віталія Кудрика

Чоловік Лесі майже 19 років пропрацював у Державній податковій адміністрації. Це його перша робота: «Він мені завжди говорив, що це не його робота – це служба».

З перших днів великої війни чоловік добровільно пішов до місцевого військкомату. 12 березня його мобілізували та долучили до прикордонної комендатури швидкого реагування 24 прикордонного загону імені Героя України старшого лейтенанта Вячеслава Семенова. У складі цього загону він виконував бойові завдання на державному кордоні Чернігівської та Донецької областей.

З початком формування 15 мобільного прикордонного загону Державної прикордонної служби України Віталій добровольцем долучився до формування загону «Сталевий кордон».

Після проходження відповідної підготовки загін Віталія Кудрика відправили на бахмутський напрямок. У червні 2023 року чоловік прийняв свій останній бій. Разом з побратимами вони відбивали ворожий наступ. Вінничанин, навіть отримавши важкі поранення, до останнього керував діями своєї групи та відбивав наступ противника.

«Були ситуації, коли Віталій не виходив на зв’язок. Але потім телефонував, казав, що все добре. Навіть частіше він нас заспокоював, казав, що все буде добре. Я сподівалася, що так буде й у той фатальний день…» – згадує дружина Леся.

У Захисника залишилися дружина та двоє діток.

«Нашому молодшому синочкові Дімі – майже три роки. Це сонечко, яке нас розвеселяє. Доньці – 19 років. І вона відчуває такий самий біль як я. Я можу з нею поговорити, і вона мене зрозуміє, – говорить Леся Кудрик. – Я завжди кажу, що мені, напевне, легше, бо я залишилася з дітьми… Як інші дружини… Це дуже важко».

Війна забирає найкращих синів та доньок України. Віталію Кудрику – навіки 42 роки…

«У нього було хобі – це сад у 200 дерев. Це яблуні та груші. Він говорив, що коли закінчиться війна, то зробить там пасіку і буде займатися бджільництвом. Цього, на жаль, не сталося…» – з сумом говорить дружина полеглого оборонця.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси
Головне зображення сервісу Укриття Вінниці та інші приміщення тимчасового перебування

Укриття Вінниці та інші приміщення тимчасового перебування

Інформація про розміщення укриттів та приміщень для тимчасового перебування населення

Головне зображення сервісу Корисне під час війни

Корисне під час війни

Важлива інформація для мешканців громади на час війни

Внутрішньо переміщеним особам

Уся інформація для громадян, евакуйованих з територій України, де здійснюються бойові дії

Головне зображення сервісу Довідник для внутрішньо переміщених осіб

Довідник для внутрішньо переміщених осіб

Довідник, який надасть можливість швидко адаптуватись у Вінниці внутрішньо переміщеним особам