Освітнє середовище – місце не лише для знань, а й для підтримки
11 квітня 2025, 17:04
Під час спеціальної лекції для директорів вінницьких шкіл, організованої за участі військового психолога, присутні не просто слухали. Вони розповідали справжні історії, які виникають у класах, розбирали складні кейси зі своїх шкіл.
«Сьогодні вчитель не лише дає знання, а й дбає про безпеку, підтримку і вміння розпізнати крик душі дитини, навіть коли він звучить у мовчанні», – розповідає директорка департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко.
Саме заради здорового та безпечного клімату у вінницьких закладах освіти для їхніх директорів вдруге організували зустріч із військовим психологом, викладачем КПІ, майором запасу ЗСУ Олексієм Карачинським. Ветеран на власному досвіді знає, які наслідки залишає війна в українських сім’ях.
Спеціаліст допомагав освітянам розібратися: де межа між поганим настроєм і симптомами ПТСР чи депресії? Як правильно реагувати? Як говорити з батьками, серед яких учасники бойових дій, АТО, переселенці? Адже один із основних напрямків роботи директорів шкіл – робота з батьками.
«Ми щодня спілкуємося з різними категоріями батьків. І якщо не створити містка між сторонами, спілкування може зайти в глухий кут. Саме такі зустрічі допомагають оволодіти багажем знань щодо якісної комунікації та порозуміння», – зазначає директор ліцею №32 Олександр Швець.
Серед життєвих історій, які опрацьовували під час лекції, занурення людей в горе, що в результаті, наносить травму їхнім дітям.
«У хлопчика не повернувся з фронту старший брат. Дитина чуттєва. Його батьки починають день з відвідувань могили загиблого старшого сина. Молодший починає відчувати до себя відстороненість, має дефіцит спілкування з мамою і татом. Саме такі ситуації потребують глибокого дослідження: спілкування з батьками, дитиною», – розповідає Олексій.
Під час лекції для педагогів фахівець пояснив: головний акцент, на що має звернути увагу вчитель – наявність у школярів друзів. Діти, які ізольовані, уникають контактів, або тривалий час залишаються на самоті, можуть переживати глибоку внутрішню кризу. І саме в шкільному середовищі ці зміни видно найшвидше.
«Вчитель часто стає тією людиною, яка першою помічає тривожні сигнали. Тому подібні зустрічі з фахівцями – це не просто лекції, а практичні кроки до створення здоровогого психологічного клімата в навчальниї закладах», – підсумувала Оксана Яценко.
Тому роль педагога сьогодні не лише у викладанні предмета, а й у здатності побачити, коли дитині потрібна допомога. Психологічні виклики, з якими стикаються діти сьогодні, потребують не стандартних рішень, а чуйності й обізнаності.
Теми
Контакти:
(0432) 59-54-44
vmuo@vmr.gov.ua
Ще новини за темами
-
19 травня 2026, 16:39
Вінницькі педагоги провели майстерки для колег на зустрічі Global Teacher Prize Ukraine
-
18 травня 2026, 15:47
Алея громади, пташині будиночки та давні ремесла: у Вінницько-Хутірському ліцеї провели Екодень у громаді
-
18 травня 2026, 16:01
Містом на двох колесах: учні гімназії №24 подолали 4-кілометровий маршрут
-
15 травня 2026, 14:47
Зібрали на ярмарку й передали захисникам: вінницька гімназія №24 придбала автомобіль для фронту
-
13 травня 2026, 09:23
Команда Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу спільно з освітянською родиною Вінниці підготувала допомогу для 3-го армійського корпусу
-
13 травня 2026, 15:16
Ліцей №35 передав Нацгвардії дрони та інверторні генератори
Пов'язані новини
Усі новини-
18 травня 2026, 15:47
Алея громади, пташині будиночки та давні ремесла: у Вінницько-Хутірському ліцеї провели Екодень у громаді
-
18 травня 2026, 16:01
Містом на двох колесах: учні гімназії №24 подолали 4-кілометровий маршрут
-
15 травня 2026, 14:47
Зібрали на ярмарку й передали захисникам: вінницька гімназія №24 придбала автомобіль для фронту
-
13 травня 2026, 09:23
Команда Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу спільно з освітянською родиною Вінниці підготувала допомогу для 3-го армійського корпусу
-
13 травня 2026, 15:16
Ліцей №35 передав Нацгвардії дрони та інверторні генератори
-
12 травня 2026, 13:10
Вінничанин Іван Лавренюк став срібним призером чемпіонату України з парадзюдо
Схожі сервіси
Усі сервіси
Конкурс "Бюджет шкільних проектів"
Налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю Вінниці
Реєстрація до дитячого садочка
Вибрати заклад дошкільної освіти та зареєструватися з онлайн-сервісом тепер просто та швидко.