- Вінницька міська рада →
- Місто та влада →
- Регламент міської ради
Регламент міської ради
Розділ 1. Загальні положення
Стаття 1.1.
Порядок діяльності міської ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законодавчими актами, Статутом Вінницької міської територіальної громади, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії міської ради.
Стаття 1.2.
Регламент міської ради є обов’язковим для виконання всіма депутатами, міським головою. Регламент встановлює порядок скликання і проведення сесії міської ради, формування виконавчих органів міської ради, порядок прийняття рішень та звітів, порядок здійснення контрольної діяльності, прийняття рішень та спеціальними процедурами, процедуру діяльності депутатів, посадових осіб та органів міської ради.
Стаття 1.3.
1.ㅤРобота міської ради ведеться державною мовою.
2.ㅤЗа потреби, назви посад можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує посадові обов’язки (відповідно до пункту 4 параграфа 32 Українського правопису, схваленого постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 № 437).
Стаття 1.4.
1.ㅤПредставники засобів масової інформації акредитуються на весь час сесії, відмова в акредитації повинна бути вмотивованою. Апарат ради надає представникам засобів масової інформації матеріали сесії, за винятком тих, які розглядаються за спеціальними процедурами.
2.ㅤУ разі порушення законодавства про інформацію або цього Регламенту. представниками засобів масової інформації рада може позбавити їх акредитацій на визначений нею термін. Засіб масової інформації, представник якого був позбавлений акредитації, має право запропонувати для акредитації іншого свого представника на наступне засідання ради.
3.ㅤНа засіданнях міської ради можуть бути присутні особи за запрошенням, за викликом, депутати інших рад, обрані від м. Вінниці, керівники громадських рад, інших організацій, окремі громадяни за погодженням з секретарем міської ради на підставі повідомлення за особистим підписом керівника громадської ради, організації, громадянина тощо, що надійшло до дня проведення засідання (але не пізніше ніж за 24 години до його проведення), на визначених для них місцях.
4.ㅤПосадові особи, яких обирає, призначає чи затверджує міська рада, викликаються безпосередньо, а підлеглі їм службовці через них.
5.ㅤЗапис присутніх осіб проводить апарат міської ради і список передає головуючому.
6.ㅤПорядок розміщення депутатів та інших присутніх у залі засідань осіб визначається міською радою. Кожному депутату визначається його персональне місце, яке не може бути зайняте іншими особами.
7.ㅤКожний член Вінницької міської територіальної громади, який наділений правом голосу має право бути присутнім на відкритому пленарному засіданні міської ради, в порядку передбаченому Регламентом.
8.ㅤОсоба, яка бажає відвідати відкрите пленарне засідання міської ради, подає письмову заяву або через вебпортал Вінницької міської ради електронну заяву щодо бажаного дня для відвідин відкритого пленарного засідання. Заява подається у термін, не пізніше ніж за одну добу до початку пленарного засідання.
У заяві вказується: П.І.Б. особи, дата народження, а також контактні дані: адреса реєстрації місця проживання, номер телефону та адреса електронної пошти. Заявка подана електронною поштою має бути підписана за допомогою електронного підпису.
Подання письмової заяви або направлення відповідної електронної заяви є дозволом особи на обробку її персональних даних.
9.ㅤОблік заяв здійснюється в порядку їх надходження на відповідний день відкритого пленарного засідання секретаріатом міської ради.
Кількість можливих присутніх осіб встановлюється секретаріатом міської ради з урахуванням кількості запрошених осіб на відповідне засідання сесії, однак не менше 10 відсотків від вільних місць у залі засідань (не враховуючи місця, відведені для депутатів міської ради).
Загальна кількість осіб, які одночасно можуть перебувати на засіданні міської ради, визначається з урахуванням санітарних та протипожежних правил, технічної та фізичної можливості одночасного перебування осіб у залі засідань.
10.ㅤОсоба, яка подала заявку на відвідування відкритого пленарного засідання міської ради, може бути присутньою на засіданні за наявності підтвердження про можливість його відвідування, яке надсилається особі за зазначеною нею електронною адресою, або телефоном.
11.ㅤВхід до зали засідань міської ради (місто Вінниця, вул. Соборна, 59, 3-й поверх) здійснюється в день проведення відкритого пленарного засідання міської ради через правий турнікет пропускної системи за 30 хв. до початку засідання.
Для входу у приміщення зали засідань особа має пред'явити працівнику секретаріату міської ради документ, що посвідчує особу – паспорт громадянина України. Працівник секретаріату зобов’язаний пересвідчитись, що особа є членом Вінницької міської територіальної громади та вручити пам’ятку щодо участі у засіданні.
12.ㅤОсоби, які відвідують відкриті пленарні засідання міської ради, зобов'язані дотримуватися правил етикету, громадського порядку та інших вимог, передбачених чинним законодавством та регламентом міської ради.
13.ㅤОсоби, які порушують громадський порядок, можуть бути видалені із зали засідань та повторно на засідання не допускаються.
Стаття 1.5.
1.ㅤЗа рішенням міської ради, яке приймається після скороченого обговорення більшістю голосів депутатів від загального складу ради, можуть проводитися її закриті засідання для розгляду конкретно визначених питань.
2.ㅤНа закритому засіданні мають право бути присутніми особи, які визначені радою.
3.ㅤМіська рада після обговорення наприкінці закритого засідання приймає рішення щодо публікації матеріалів цього засідання.
Стаття 1.6.
Особи, присутні на засіданнях міської ради, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні і не порушувати порядок. У разі порушення порядку їх за розпорядженням головуючого на засіданні може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.
Стаття 1.7.
Діяльність міської ради, її виконавчих органів здійснюється згідно з планами роботи, які затверджуються радою та виконавчими органами з врахуванням пропозицій постійних комісій і депутатів ради, наукових установ та об’єднань громадян, органів територіальної самоорганізації громадян.
Стаття 1.8.
На будинку міської ради постійно піднімається Державний прапор України, а під час засідань ради в сесійному залі встановлюється державний прапор України та хоругва міста.
Стаття 1.9.
1.ㅤКожне перше пленарне засідання ради нового скликання починається і останнє завершується виконанням у залі, де вони проводяться, Державного Гімну України.
2.ㅤПленарні засідання ради транслюються в мережі Інтернет у режимі реального часу відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на вебпорталі Вінницької міської ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.
Розділ 2. Сесія міської ради
Глава 2.1. Порядок скликання сесії
Стаття 2.1.1.
1.ㅤМіська рада проводить свою роботу сесійно.
2.ㅤСесії міської ради складаються з пленарних засідань міської ради і засідань постійних та інших комісій міської ради, що проводяться у перерві між пленарними засіданнями.
Стаття 2.1.2.
1.ㅤПорядок скликання сесії визначається статтею 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
2.ㅤУ випадках, коли сесія скликається за пропозицією виконавчого комітету, постійної комісії чи на вимогу не менш, як однієї третини обраних депутатів ради, в апарат ради передається протокол засідання із зазначенням питань запропонованих до розгляду сесії.
Стаття 2.1.3.
Сесія міської ради є правомочною, якщо в пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Розділом 8 цього Регламенту.
Глава 2.2. Розпорядок роботи сесії
Стаття 2.2.1.
1.ㅤУ сесійний період пленарні засідання міської ради проводяться з 10.00 до 11.50, з 12.10 до 14.00, з 15.00 до 18.00, якщо радою не буде прийнято іншого рішення.
2.ㅤОстанніх 30 хвилин депутати розглядають питання, внесені в «Різне» порядку денного сесії.
3.ㅤПленарне засідання міської ради може бути продовжено головуючим на засіданні понад визначений у п.1. цієї статті час не більше ніж на 15 хвилин. Інші одноразові зміни часу роботи можуть здійснюватися, якщо за це проголосувала більшість депутатів від присутніх на сесії.
4.ㅤДля автоматизації процесу проведення пленарних засідань сесій міської ради застосовується програмно-технічний комплекс системи електронного голосування «Віче» (далі ПТК «Віче»).
Глава 2.3. Порядок проведення сесії новообраної ради
Стаття 2.3.1.
Перша сесія новообраної міської ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніш, як через два тижні після реєстрації новобраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 2.3.2.
Територіальна виборча комісія не пізніш як за 10 днів до початку першої сесії міської ради нового скликання надсилає депутатам довідкові матеріали про обраних депутатів.
Стаття 2.3.3.
1.ㅤДля розробки проєкту порядку денного першої сесії міської ради нового скликання та проєктів інших документів, що виносяться на першу сесію, підготовки пропозицій щодо організації її роботи, територіальна виборча комісія утворює робочу групу з числа новообраних депутатів цієї ради.
2.ㅤПерше засідання підготовчої депутатської групи скликає міський голова попереднього скликання або голова територіальної виборчої комісії, не пізніш як за 10 днів до початку першої сесії міської ради нового скликання.
3.ㅤПідготовча депутатська група обирає зі свого складу голову, заступника та секретаря. Свою роботу група здійснює на засадах, встановлених Положенням про постійну комісію міської ради.
4.ㅤРобоча група припиняє свою діяльність із створенням постійних комісій міської ради.
5.ㅤПро проведену роботу підготовча депутатська група готує інформацію на першу сесію міської ради.
Стаття 2.3.4.
Робоча група спільно з апаратом ради не пізніш як за 5 днів до початку першої сесії міської ради нового скликання надсилає депутатам перелік постійних комісій міської ради, із зазначенням кола профільних для кожної комісії питань, а також питань, які передбачається внести на розгляд ради та час скликання і місце проведення сесії.
Стаття 2.3.5.
1.ㅤПершу сесію новообраної міської ради відкриває і веде голова територіальної виборчої комісії. Він інформує раду про підсумки виборів депутатів та міського голови і визнання їх повноважень.
2.ㅤДо визнання повноважень депутатів як членів ради новообрана рада може приймати рішення тільки з питань відкриття сесії, обрання робочих органів сесії.
3.ㅤПісля визнання повноважень міського голови, йому передається ведення сесії.
Стаття 2.3.6.
1.ㅤНа першому засіданні міської ради головуючий на сесії пропонує депутатам розпочати формування депутатських груп (фракцій) міської ради, дає пояснення про їх права і порядок формування.
2.ㅤФормування депутатських груп (фракцій) та постійних комісій проводиться депутатами в пленарний та позапленарний час.
Стаття 2.3.7.
1.ㅤМіська рада до утворення постійних комісій міської ради проводить засідання з таким порядком денним:
1)ㅤінформація голови територіальної виборчої комісії;
2)ㅤобрання лічильної комісії;
3)ㅤобрання секретаріату сесії;
4)ㅤінформація підготовчої депутатської групи, відповіді на запитання;
5)ㅤдоповідь міського голови попереднього скликання про стан справ у населених пунктах, що входять до складу Вінницької міської територіальної громади;
6)ㅤобговорення і визначення переліку, кількісного складу і функцій постійних комісій міської ради;
7)ㅤутворення постійних комісій міської ради та затвердження їх складу;
8)ㅤобрання голів постійних комісій міської ради.
Згадана вище частина порядку денного першої сесії міської ради нового скликання не потребує обговорення.
2.ㅤПідготовча депутатська група може включати до порядку денного сесії інші питання, які потребують обговорення і затвердження.
3.ㅤДепутатські групи (фракції) формуються в порядку, зазначеному в главі 4.2.
Глава 2.4. Чергові і позачергові сесії
Стаття 2.4.1.
Сесії міської ради згідно зі статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можуть скликатися:
-ㅤміським головою;
-ㅤсекретарем міської ради;
-ㅤоднією третиною (1/3) депутатів від загального складу ради;
-ㅤпостійною комісією міської ради.
Стаття 2.4.2.
1.ㅤЧергові сесії міської ради скликаються за розпорядженням міського голови в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць.
2.ㅤАпарат ради за 10 днів повідомляє депутатів про час скликання і місце проведення та перелік питань, які передбачається внести на розгляд чергової сесії міської ради. Ця інформація оприлюднюється в засобах масової інформації.
Стаття 2.4.3.
1.ㅤПозачергові сесії скликаються у випадку гострої необхідності.
2.ㅤМотивовані пропозиції про скликання позачергової сесії міської ради підписані ініціаторами, надсилаються міському голові з зазначенням питань до порядку денного та проєктами документів, розгляд яких пропонується, не пізніше як за три дні до початку сесії.
3.ㅤРішення про скликання позачергової сесії міської ради доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
4.ㅤМатеріали позачергової сесії видаються депутатам при їх реєстрації.
Глава 2.5. Порядок денний сесії
Стаття 2.5.1.
1.ㅤПроєкт порядку денного формується апаратом ради.
2.ㅤПропозиції щодо включення питань до проєкту порядку денного сесії можуть вноситись суб’єктами, зазначеними у статті 2.6.2.
3.ㅤОсновою для формування порядку денного сесії ради є перспективний план роботи ради.
4.ㅤПроєкт порядку денного оприлюднюється на вебпорталі Вінницької міської ради в розділі «Міська рада».
Стаття 2.5.2.
Всі питання включені до проєкту порядку денного, які вносяться на розгляд ради, попередньо повинні обов’язково розглядатись профільною постійною комісією та іншими постійними комісіями, крім випадків, передбачених цим Регламентом.
Стаття 2.5.3.
1.ㅤДо проєкту порядку денного чергової сесії регулярно включаються звіти виконавчих органів ради, посадових осіб, яких міська рада відповідно утворює, обирає, призначає чи затверджує, а також інформація прокурора Вінницької місцевої прокуратури та начальника Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Вінницької міської територіальної громади.
2.ㅤДо проєкту порядку денного позачергової сесії вносяться лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання позачергової сесії.
3.ㅤПроєкт порядку денного позачергової сесії повідомляється депутатам не пізніш як за день до сесії міської ради.
4.ㅤПитання, внесені до порядку денного позачергової сесії міської ради, можуть розглядатися профільною постійною комісією міської ради в день проведення сесії. У виключних випадках питання, внесені до порядку денного позачергової сесії, можуть розглядатись на пленарних засіданнях без обговорення у постійних комісіях, якщо за це проголосувало більшість депутатів від загального складу.
Стаття 2.5.4.
1.ㅤПроєкт порядку денного сесії, сформований відповідно до вимог, обговорюється і затверджується в цілому міською радою більшістю голосів депутатів від їх загального складу.
2.ㅤОбговорення щодо включення будь-якого питання до порядку денного сесії проводиться за скороченою процедурою.
3.ㅤРішення про включення питання до ще не затвердженого в цілому порядку денного сесії приймається, якщо за нього проголосувало більшість від загального складу ради.
Стаття 2.5.5.
1.ㅤПитання затвердженого порядку денного сесії міської ради можуть розглядатися в іншій, ніж передбачена в ньому послідовності, відкладатися, змінюватися чи виключатися з порядку денного за рішенням міської ради, прийнятим після обговорення за скороченою процедурою.
2.ㅤПри цьому заслуховується виступ ініціатора додаткового питання до порядку денного з його обґрунтуванням, ступінь підготовленості питання для прийняття рішення, а також заслуховується виступ з цього питання голови відповідної постійної комісії та представника відповідного виконавчого органу міської ради.
Глава 2.6. Порядок підготовки питань на розгляд сесії
Стаття 2.6.1.
Секретар ради разом з апаратом ради організовує підготовку питань, що вносяться на розгляд сесії.
Стаття 2.6.2.
Пропозиції щодо питань, які виносяться на розгляд сесії міської ради, можуть вноситися:
-ㅤміським головою;
-ㅤсекретарем ради;
-ㅤпостійними комісіями міської ради;
-ㅤдепутатськими групами (фракціями), депутатами міської ради;
-ㅤвиконавчим комітетом міської ради;
-ㅤзагальними зборами громадян, а також органами самоорганізації населення, трудовими колективами, політичними партіями і громадськими організаціями в порядку місцевої ініціативи у відповідності до Статуту Вінницької міської територіальної громади.
Стаття 2.6.3.
Працівники виконавчих органів міської ради зобов’язані надавати ініціаторам проєктів рішень допомогу і інформацію, необхідну для підготовки даних питань.
Стаття 2.6.4.
1.ㅤВізування проєктів рішень міської ради здійснюється за допомогою системи електронного документообігу:
-ㅤкерівником виконавчого органу міської ради, у якому підготовлено проєкт;
-ㅤкерівником виконавчого органу ради, установи, підприємства, організації, в компетенцію якого входить розгляд даного питання;
-ㅤвідповідальними особами за вивчення документу у департаменті правової політики та якості (відповідно до наказу директора департаменту) та директором департаменту правової політики та якості;
-ㅤпроєкти рішень, що належать до компетенції департаменту фінансів візуються відповідальними особами за вивчення документу у департаменті (відповідно до наказу директора департаменту) та директором департаменту фінансів;
-ㅤдиректорами департаментів, начальниками відділів (служб), яким даним проєктом рішення передбачені пункти на виконання;
-ㅤзаступником міського голови, який відповідає за підготовку проєкту рішення - заступником міського голови, який координує роботу виконавчих органів (відділів), в компетенцію яких входить розгляд даного питання та виконання рішення;
-ㅤзаступником міського голови з правових питань;
-ㅤначальником відділу з питань запобігання та виявлення корупції міської ради;
-ㅤкеруючим справами виконкому;
-ㅤголовою постійної комісії міської ради, на яку покладено контроль за виконанням даного рішення;
-ㅤсекретарем міської ради.
За відсутності візуючої особи (з будь-яких причин) її можливо змінити на особу, яка виконує її обов’язки або перед погодженням або під час виконання процедури погодження. У окремих випадках візування проєктів рішень може здійснюватись у паперовому вигляді.
2.ㅤПроєкти рішень обсягом до 5 сторінок друкованого тексту візуються на кожній сторінці із зворотної сторони. Проєкти рішень обсягом більше 5 сторінок, прошнуровуються, пронумеровуються, скріплюються печаткою виконавчого органу міської ради, який здійснює підготовку проєкту, засвідчується підписом керівника відповідного виконавчого органу з зазначенням кількості сторінок проєкту рішень і візуються в кінці проєкту рішення (на зворотній стороні) та в кінці кожного додатку (на зворотній стороні).
3.ㅤДо проєкту рішення додаються листи установ, організацій, заяви громадян, інші документи, на підставі яких готується проєкт, а також додаткові матеріали з техніко-економічним обґрунтуванням стосовно тих питань, що пов’язані з витратами із бюджету та відчуженням комунального майна.
Стаття 2.6.5.
1.ㅤНе пізніше як за 1 день до розгляду питань на сесії постійні комісії ради проводять їх попереднє обговорення.
2.ㅤЗа результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які розглядаються і враховуються при прийнятті остаточного рішення на сесії міської ради.
Стаття 2.6.6.
Проєкти рішень, інші матеріали, які вносяться на розгляд ради, не пізніше як за 10 днів до відкриття сесії подаються до апарату ради, який не пізніше як за 8 днів до відкриття сесії доводить їх до відома депутатів.
Стаття 2.6.7.
Матеріали, підготовлені з відступами від вимог цього Регламенту, приймаються до розгляду на сесії ради, як виняток, лише у випадку, коли вони вимагають термінового вирішення, були розглянуті на профільній комісії та завізовані головами всіх постійних комісій і вносяться до порядку денного сесії в порядку їх надходження.
Розділ 3. Пленарні засідання міської ради
Глава 3.1. Виключна компетенція міської ради
Стаття 3.1.1.
Виключно на пленарних засіданнях міської ради вирішуються питання, передбачені статтею 26 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».
Глава 3.2. Робочі органи сесії
Стаття 3.2.1.
Для забезпечення роботи пленарних засідань обираються робочі органи сесії з числа депутатів:
-ㅤлічильна комісія;
-ㅤсекретаріат сесії.
Стаття 3.2.2.
1.ㅤЛічильна комісія утворюється на пленарному засіданні на термін повноважень міської ради.
2.ㅤНа першому організаційному засіданні лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника та секретаря комісії.
3.ㅤУ випадку відсутності на пленарному засіданні члена (членів) лічильної комісії міська рада може за необхідності обрати на період даного пленарного засідання нового члена (членів) або новий склад лічильної комісії.
Стаття 3.2.3.
1.ㅤСекретаріат обирається на пленарному засіданні на термін повноважень міської ради.
2.ㅤСекретаріат виконує наступні функції:
•ㅤ веде протокол пленарного засідання міської ради;
•ㅤпроводить реєстрацію депутатів, які бажають виступити в обговоренні питань порядку денного;
•ㅤнадає допомогу головуючому у веденні сесії міської ради;
•ㅤпроводить реєстрацію листів, звернень, скарг, заяв, що надійшли на адресу сесії та передає їх головуючому на пленарному засіданні;
•ㅤзабезпечує передачу вказаних документів виконавцям.
3.ㅤУ випадку відсутності на пленарному засіданні члена (членів) секретаріату міська рада може за необхідності обрати на період даного пленарного засідання нового члена (членів) або новий склад секретаріату.
Стаття 3.2.4.
Кількісний та особовий склад лічильної комісії і секретаріату сесії затверджується більшістю депутатів від їх загального складу.
Стаття 3.2.5.
1.ㅤВ необхідних випадках за рішенням ради може створюватись редакційна комісія з числа депутатів.
2.ㅤРедакційна комісія готує кінцевий текст рішення ради, інші визначені радою матеріали. Відповідальність за ідентичність протокольного запису і прийнятого рішення покладається на апарат ради та секретаріат сесії.
Глава 3.3. Ведення пленарних засідань
Стаття 3.3.1.
1.ㅤПленарні засідання міської ради проводяться згідно з розпорядком роботи сесії (глава 2.2.).
2.ㅤРішення міської ради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом.
Стаття 3.3.2.
1.ㅤЗасідання міської ради відкривають, ведуть і закривають міський голова або секретар ради, а на першій сесії – особи, зазначені в ст. 2.3.5. Якщо вони з будь-яких причин не здійснюють цього, то функції головуючого виконує обраний міською радою депутат.
2.ㅤНа час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого на засіданні, під час розгляду внесеної ним пропозиції з непроцедурного питання та прийняття рішення щодо неї, а також під час розгляду питання персонально щодо головуючого на засіданні, він звільняє місце, відведене для головуючого на засіданні, а ведення засідання доручається іншій особі, зазначеній в п.1 цієї статті.
Стаття 3.3.3. 1.ㅤГоловуючий на засіданні міської ради:
1)ㅤвідкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в засіданнях міської ради;
2)ㅤвиносить на обговорення проєкти рішень, інші акти міської ради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу міської ради;
3)ㅤорганізовує розгляд питань;
4)ㅤповідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
5)ㅤнадає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
6)ㅤстворює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
7)ㅤставить питання на голосування, повідомляє його результати;
8)ㅤзабезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
9)ㅤробить офіційні повідомлення, а також ті, які вважає за необхідне оголосити у відповідності з порядком денним сесії;
10)ㅤвживає заходів до підтримання порядку на засіданні;
11)ㅤздійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.
2.ㅤПід час засідання міської ради головуючий на засіданні не перериває промовців, крім випадків, зазначених в главі 3.9. цього Регламенту, не коментує і не дає оцінок щодо їх виступів.
3.ㅤГоловуючий на засіданні може доручити відповідним особам зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання і з питання, підготовленого відповідною комісією міської ради. Зачитування документів пропозицій від комісії здійснюється визначеним комісією доповідачем.
Стаття 3.3.4.
1.ㅤЗасідання міської ради відкривається і проводиться, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Реєстрація депутатів проводиться перед кожним пленарним засіданням.
2.ㅤНа початку засідання міської ради і після кожної перерви головуючий на засіданні проводить реєстрацію депутатів міської ради. На початку засідання головуючий повідомляє присутніх про кількість депутатів, відсутніх з поважних причин.
3.ㅤЯкщо відкриття пленарного засідання неможливе у зв'язку з відсутністю за даними реєстрації необхідної кількості депутатів, головуючий відкладає відкриття засідання на 1 годину, або оголошує дату, на яку переноситься сесія міської ради.
4.ㅤНа вимогу депутатської групи (фракції) головуючий проводить реєстрацію депутатів, присутніх на засіданні. Якщо голосування не може проводитися у зв'язку з відсутністю на засіданні необхідної кількості депутатів, головуючий закриває засідання з додержанням положень п.3. цієї статті.
Стаття 3.3.5.
На початку пленарного засідання головуючий оголошує порядок денний. Питання розглядаються в тій послідовності, в якій їх включено до порядку денного засідання.
Стаття 3.3.6.
1.ㅤЗа рішенням ради головуючий на засіданні може об’єднати обговорення кількох, пов’язаних між собою, питань порядку денного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, процедурне рішення про це приймається без обговорення.
2.ㅤДо початку розгляду питання порядку денного головуючий на засіданні може робити повідомлення міській раді, які вважає доцільними, у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході засідання.
Глава 3.4. Порядок надання слова
Стаття 3.4.1.
1.ㅤЧас, який надається для доповіді – до 20 хвилин, співдоповіді і заключного слова – до 10 хвилин. Виступаючим в обговоренні, для повторних виступів при обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, для виступів з інформацією з питань порядку денного, для заяв, внесення запитів, резолюцій, надається час тривалістю до 3 хвилин, для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок, а також виступів в «Різному» – до 2 хвилин.
2.ㅤДля надання слова всім промовцям з певного виду виступів, зазначених у п.1 цієї статті, на більш тривалий час, ніж встановлено у п.1 цієї статті, міська рада приймає рішення без обговорення більшістю голосів депутатів. У разі необхідності головуючий на засіданні може на прохання окремого промовця та за згодою більшості депутатів, визначеною шляхом голосування, продовжити йому час для виступу.
3.ㅤЯкщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, і головуючий на засіданні вважає, що міська рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.
Стаття 3.4.2.
1.ㅤМіська рада може визначити загальний час для обговорення питання, після закінчення якого головуючий на засіданні припиняє надання слова і в разі необхідності обговорення цього питання проводиться за скороченою процедурою.
2.ㅤЯкщо з’ясується, що визначеного часу для обговорення питань недостатньо, міська рада без обговорення може прийняти процедурне рішення про збільшення часу для обговорення.
Стаття 3.4.3.
1.ㅤЗапис депутатів на виступ проводиться самостійно за допомогою ПТК «Віче» або шляхом подання письмової заяви щодо надання слова до секретаріату сесії, яка ним реєструється.
2.ㅤСписок осіб, які записалися на виступ з питання, що розглядається, передається головуючому.
3.ㅤГоловуючий на засіданні може надати слово для виступу і в разі усного звернення депутата або іншої особи, якщо в цьому виникла потреба.
Стаття 3.4.4.
В необхідних випадках при прийнятті рішення, які потребують юридичного обґрунтування, головуючий на засіданні може надавати слово представнику департаменту правової політики та якості міської ради.
Стаття 3.4.5.
1.ㅤКожна з депутатських груп (фракцій) має гарантоване право на постановку запитання доповідачу (співдоповідачу), а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування.
2.ㅤДепутату, який вніс пропозицію чи поправку, на його прохання, надається слово для виступу.
Стаття 3.4.6.
На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого. Головуючий на засіданні надає слово депутатам у порядку, передбаченому ст.3.4.1.
Стаття 3.4.7.
1.ㅤПромовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово.
2.ㅤДепутат та головуючий може виступити на засіданні міської ради з одного і того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів.
3.ㅤСлово щодо порядку ведення засідання міської ради, питань про неприйнятність рішення, для довідки, відповіді на запитання і роз’яснень надається головуючим на засіданні позачергово, але не перериваючи промовця.
4.ㅤЗапитання доповідачам та співдоповідачам ставляться письмово або усно. Головуючий на засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для запитань депутатам від різних зареєстрованих депутатських груп (фракцій).
Стаття 3.4.8.
1.ㅤДоповіді і співдоповіді, виступи, заяви, запити виголошуються з трибуни.
2.ㅤЯкщо головуючий на засіданні не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської групи (фракції) – зазначає і її назву.
Стаття 3.4.9.
Перед завершенням роботи сесії у «Різному» відводиться час до 30 хвилин для виступів депутатів ради з пропозиціями, зауваженнями, короткими заявами і повідомленнями, тривалість яких передбачена у статті 3.4.1. Регламенту. Обговорення при цьому, як правило, не проводиться.
Глава 3.5. Організація розгляду питань
Стаття 3.5.1.
Обговорення питання на засіданні міської ради включає:
1)ㅤдоповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
2)ㅤспівдоповіді (в разі необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
3)ㅤвиступ чи оголошення думки головою чи представником від профілюючої постійної комісії;
4)ㅤвиступи членів постійної комісії з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки;
5)ㅤвиступи представників від кожної зареєстрованої депутатської групи (фракції);
6)ㅤвиступи депутатів;
7)ㅤоголошення головуючим на засіданні про припинення обговорення;
8)ㅤзаключне слово співдоповідачів і доповідача;
9)ㅤуточнення і оголошення головуючим на засіданні пропозицій, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;
10)ㅤвиступи депутатів з мотивів голосування.
Стаття 3.5.2.
1.ㅤУ необхідних випадках, визначених міською радою, та інших прямо зазначених в Регламенті питань, приймаються після скороченого обговорення, яке включає:
1)ㅤзапитання доповідачу, співдоповідачам, і відповіді на них;
2)ㅤвиступ голови або представника від профілюючої комісії;
3)ㅤвиступи двох депутатів, які підтримують рішення, та двох депутатів, які його не підтримують;
4)ㅤуточнення та оголошення головуючим на засіданні пропозицій, які надійшли і будуть ставитися на голосування;
5)ㅤвиступи депутатів з мотивів голосування.
2.ㅤЗ питань, по яких непотрібно проводити обговорення, з процедурних та організаційних питань щодо ведення сесії, міська рада приймає рішення без обговорення.
Стаття 3.5.3.
Рішення про необхідність обговорення міська рада приймає більшістю голосів від присутніх.
Стаття 3.5.4.
Слово для виступу з мотивів голосування надається за усним зверненням депутата.
Стаття 3.5.5.
Депутат, група депутатів (фракцій) або постійна комісія можуть подати до секретаріату сесії міської ради на ім'я головуючого свою окрему думку щодо прийнятого на пленарному засіданні рішення. Окрема думка, включається як додаток до матеріалів сесії.
Стаття 3.5.6. У ході обговорення питання на засіданні міської ради можуть вноситися:
1)ㅤпропозиції щодо порядку ведення засідання та організації розгляду питання;
2)ㅤпропозиції, поправки постійних комісій, депутатських груп (фракцій), депутатів.
Стаття 3.5.7.
Усі пропозиції щодо обговорюваного питання після оголошення його на сесії подаються в письмовій формі до секретаріату на ім’я головуючого на засіданні.
Стаття 3.5.8.
Тексти виступів депутатів, які виступили, і тих, які не мали змоги виголосити їх у зв'язку з припинення обговорення, передаються в секретаріат і включаються в протокол.
Глава 3.6. Прийняття рішень
Стаття 3.6.1.
Міська рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Стаття 3.6.2.
1.ㅤРішення ради приймаються на її пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.
2.ㅤПри встановленні результатів голосування враховується голос міського голови.
Стаття 3.6.3.
Рішення ради приймається відкритим поіменним або таємним голосуванням.
Стаття 3.6.4.
1.ㅤРішення міської ради з будь-якого питання приймається на її пленарному засіданні після його обговорення. Прийняття рішення без обговорення питання допускається лише в випадках, зазначених у цьому Регламенті.
2.ㅤРішення міської ради про припинення обговорення на пленарному засіданні може прийматися, якщо за це проголосувала більшість від присутніх депутатів. 3.ㅤПитання, що виносяться на розгляд міської ради, попередньо розглядаються у відповідних постійних комісіях.
4.ㅤГолосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань або у відведеному для таємного голосування місці.
5.ㅤРішення, які не отримали необхідної більшості голосів на підтримку, вважаються відхиленими.
6.ㅤКонфлікт інтересів при прийнятті рішень вирішується відповідно до чинного законодавства України.
7.ㅤРішення ради можуть прийматись одночасно ( одним пакетом), якщо дані рішення взаємопов’язані один із одним.
8.ㅤПропозиція щодо одночасного ( одним пакетом) прийняття рішень ради вноситься депутатом міської ради та /або секретарем міської ради та /або міським головою.
Стаття 3.6.5.
Рішення з процедурних питань приймаються після їх обговорення за скороченою процедурою або без обговорення. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні, а також зазначені в Регламенті, як такі. Процедурні питання не потребують їх попередньої підготовки в постійних комісіях. Якщо виникає сумнів, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, рішення про це без обговорення приймається міською радою більшістю голосів депутатів від присутніх на засіданні.
Стаття 3.6.6.
1.ㅤМіська рада може скасовувати своє рішення, якщо за це проголосувала більшість від загального складу ради.
2.ㅤУ ході прийняття рішення чи вирішення іншого питання може здійснюватися переголосування міською радою, після проведення нового обговорення, якщо за це проголосувало більшість депутатів від присутніх на засіданнях.
Стаття 3.6.7.
Формою виконання рішень міської ради може бути протокольне доручення, яке приймається на пленарному засіданні ради на випадок, коли поставлене депутатами чи керівниками виконавчих органів ради питання не ввійшло в проєкт того чи іншого рішення, але має до нього безпосереднє відношення.
Стаття 3.6.8.
1.ㅤРішення міської ради приймаються відкритим поіменним голосуванням шляхом підрахунку голосів, чи таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.
2.ㅤВсі рішення приймаються міською радою відкритим поіменним голосуванням, крім випадків, коли законом чи Регламентом встановлено таємне голосування.
Стаття 3.6.9.
1.ㅤРезультати поіменного голосування рішень міської ради розміщуються секретаріатом міської ради на вебпорталі Вінницької міської ради в день голосування та зберігаються протягом необмеженого строку.
2.ㅤРезультати поіменного голосування є невід’ємною частиною протоколу сесії ради.
Стаття 3.6.10.
Рішення міської ради може бути зупинено міським головою у відповідності до п.4 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 3.6.11.
1.ㅤУ разі внесення на сесії міської ради поправок до запропонованого проєкту рішення, після доопрацювання остаточна редакція візується в електронному вигляді:
-ㅤкерівником виконавчого органу ради, установи, підприємства, організації, в компетенцію якого входить розгляд даного питання;
-ㅤдиректором департаменту правової політики та якості міської ради;
-ㅤзаступником міського голови, який відповідає за підготовку рішення (в окремих випадках);
-ㅤдепутатом міської ради, який вніс дану правку.
У окремих випадках візування проєктів рішень може здійснюватись у паперовому вигляді.
2.ㅤПрийняті міською радою рішення розмножуються і передаються всім постійним комісіям міської ради та видаються депутатам за їх вимогою через 5 днів після закінчення роботи сесії.
3.ㅤОсобливості діяльності міської ради з підготовки, прийняття та відстеження ефективності регуляторних актів визначаються Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Стаття 3.6.12.
1.ㅤРішення ради надсилаються відповідним підприємствам, організаціям і установам, посадовим особам і доводяться до відома громадян не пізніше як у п’ятиденний строк після їх прийняття.
2.ㅤРішення ради набирають чинності з моменту їх прийняття, якщо не встановлено іншого строку введення цих рішень в дію.
Стаття 3.6.13.
Рішення ради, які передбачають за їх порушення адміністративну відповідальність, набирають чинності через 10 днів після їх опублікування у пресі і діють протягом строку, зазначеного у рішенні, але не більше строку повноважень ради.
Стаття 3.6.14.
Прийняті рішення підписуються головуючим на засіданні ради.
Стаття 3.6.15.
Підписані рішення міської ради протягом п’яти днів після їх підписання реєструються відділом діловодства і контролю секретаріату міської ради у системі електронного документообігу та опубліковуються на вебпорталі Вінницької міської ради виконавцями даних рішень.
Глава 3.7. Порядок голосування пропозицій
Стаття 3.7.1.
1.ㅤОбговорення і голосування з питань і пропозицій проводиться таким чином, щоб з'ясувати дійсне волевиявлення більшості депутатів щодо них.
2.ㅤРозгляд одного питання порядку денного без прийняття рішення щодо нього не може перериватися розглядом інших питань порядку денного.
Стаття 3.7.2.
Після закінчення обговорення питання головуючий на засіданні оголошує про перехід до голосування, а також про вид голосування, якщо з цього приводу є спеціальні вимоги Регламенту або пропозиції депутатів.
Стаття 3.7.3. 1.ㅤНа голосування ставляться всі пропозиції і поправки.
2.ㅤЯкщо окрема думка депутата чи постійної комісії містить пропозиції щодо обговореного питання, головуючий оголошує ці пропозиції і також ставить їх на голосування.
3.ㅤПропозиції і поправки повинні проходити юридичну експертизу, яку на пленарному засіданні дає представник від департаменту правової політики та якості міської ради.
4.ㅤГоловуючий на засіданні може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, який суперечить чинному законодавству.
Стаття 3.7.4.
1.ㅤПропозиції та поправки до проєктів рішень міської ради подаються депутатами міської ради доповідачу з даного питання у письмовій формі за особистим підписом ініціаторів не пізніше, як за день до початку сесії.
2.ㅤПропозиції і поправки ставляться на голосування в порядку надходження.
Стаття 3.7.5.
1.ㅤГоловуючий на засіданні послідовно оголошує зміст поправок і пропозицій і, якщо немає зауважень до їх змісту, переходить до голосування кожної поправки чи пропозиції окремо.
2.ㅤГоловуючий після закінчення голосування повідомляє повні результати і прийняте рішення.
Стаття 3.7.6.
1.ㅤПісля оголошення головуючим на засіданні початку голосування ніхто не може його переривати. Спочатку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
2.ㅤВ разі порушення процедури і голосування або виникнення перешкоди під час його проведення, негайно проводиться повторне голосування без обговорення.
3.ㅤГолосування проводиться за допомогою ПТК «Віче» або бюлетенями при проведенні таємного голосування.
При проведенні відкритого поіменного голосування за допомогою ПТК «Віче» формується список депутатів у вигляді: «За», «Проти», «Утримався», «Не голосував», який відображається на загальному інформаційному табло та зберігається в електронному архіві сесії.
При технічній неможливості здійснення голосування за допомогою ПТК «Віче», відкрите поіменне голосування проводиться шляхом опитування головуючим вголос кожного депутата міської ради під час пленарного засідання.
Стаття 3.7.7.
В будь-який час депутат може звертатись з такими пропозиціями щодо дотримання Регламенту під час проведення пленарного засідання ради:
-ㅤщодо перерви у засіданні;
-ㅤщодо закритості (гласності) розгляду питань порядку денного;
-ㅤпро припинення обговорення питання порядку денного;
-ㅤпро те, щоб вважати список для виступів вичерпаним;
-ㅤпро перенесення питання порядку денного;
-ㅤпро повторний розгляд сесійного питання.
Стаття 3.7.8.
Пропозиції щодо дотримання регламенту повинні негайно ставитись на обговорення і голосування.
Якщо є декілька пропозицій, то слід організовувати голосування з дотриманням черговості, як це передбачено у статті 3.7.5. Регламенту.
Стаття 3.7.9.
Виступи щодо регламенту не повинні тривати довше ніж 3 хвилини і обмежуватись обговоренням питань, безпосередньо пов’язаних з Регламентом і у відповідності з ним, а не самих питань.
Стаття 3.7.10.
При розгляді пропозицій щодо регламенту надається можливість представнику кожної депутатської групи та фракції висловити свою думку «за» чи «проти».
Стаття 3.7.11.
Головуючий може повторно висловити свою думку щодо відповідного пункту регламенту перед повторним голосуванням.
Стаття 3.7.12.
Одна і та ж пропозиція не може ставитись на голосування більше двох разів, крім випадків, передбачених п. 2 ст. 3.7.6. Регламенту.
Глава 3.8. Таємне голосування
Стаття 3.8.1.
Таємне голосування обов'язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 4 і 16 ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Стаття 3.8.2.
1.ㅤТаємне голосування організовує лічильна комісія.
2.ㅤРішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії.
Стаття 3.8.3.
1.ㅤБюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені на голосування виготовляються лічильною комісією за встановленою формою. У бюлетень для таємного голосування по проєкту рішення ради вноситься запис «підтримую рішення» і праворуч порожній квадрат, нижче – запис «не підтримую рішення» і праворуч порожній квадрат, ще нижче – запис «утримуюсь» і праворуч порожній квадрат.
2.ㅤВ бюлетень для таємного голосування вносяться всі кандидатури, схвалені радою.
3.ㅤСписок схвалених радою кандидатур передається лічильною комісією головуючому на засіданні ради.
4.ㅤНа кожному бюлетені для таємного голосування мають бути підписи всіх членів лічильної комісії.
Стаття 3.8.4.
Час і місце проведення голосування, а також організація голосування встановлюється лічильною комісією і доводиться до відома всіх депутатів.
Стаття 3.8.5.
Лічильна комісія перед початком голосування:
-ㅤодержує від секретаря ради складений в алфавітному порядку список усіх депутатів, повноваження яких визначені дійсними;
-ㅤорганізовує заповнення бюлетенів для таємного голосування;
-ㅤопломбовує скриньки для таємного голосування і забезпечує всі умови для повного дотримання таємниці волевиявлення;
-ㅤзнищує бюлетені, що залишились після завершення їх видачі.
Стаття 3.8.6.
1.ㅤГолосування проводиться у кабіні (приміщенні) для таємного голосування. Заповнений бюлетень опускається в скриньку, яка повинна знаходитися біля кабіни (приміщення) для таємного голосування.
2.ㅤПідрахунок голосів і встановлення результатів виборів проводиться лише членами лічильної комісії.
Стаття 3.8.7.
1.ㅤПро результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени лічильної комісії.
2.ㅤГолова лічильної комісії оголошує результати голосування.
Стаття 3.8.8.
1.ㅤПротокол засідання лічильної комісії щодо підсумків таємного голосування затверджується міською радою відкритим поіменним голосуванням.
2.ㅤНа підставі прийнятої міською радою доповіді лічильної комісії про результат таємного голосування головуючий на засіданні ради повідомляє, прийнято рішення або ні, а при виборах (погодженні) називає кандидатури, обрані (погоджені) на посади.
3.ㅤРезультати таємного голосування оформляються рішенням ради. Дане рішення приймається без голосування, якщо від депутатів не надійшло вмотивованих зауважень або заперечень по підсумках таємного голосування.
Глава 3.9. Дисципліна та етика пленарних засідань
Стаття 3.9.1.
1.ㅤНа засіданні міської ради промовець, як і всі присутні, зобов'язаний дотримуватись правил депутатської етики, визначених у статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий на засіданні має право попередити промовця про неприпустимість порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні.
2.ㅤДепутат, або представник депутатської фракції, групи, на адресу яких були виголошені образливі слова, може звернутися до головуючого про надання слова для репліки.
Головуючий на засіданні надає слово депутату, або представнику депутатської фракції, групи відразу після звернення.
3.ㅤЯкщо головуючий на засіданні звертається до промовця, останній повинен зупинити свій виступ, в противному разі головуючий на засіданні може позбавити його слова.
4.ㅤЯкщо промовець перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на засіданні після попередження позбавляє його слова.
Стаття 3.9.2.
1.ㅤЯкщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню засідання міської ради, головуючий попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження головуючий за згодою більшості депутатів, присутніх на сесії, визначеною шляхом голосування, може запропонувати депутату залишити зал. 2.ㅤЯкщо депутат відмовляється залишити зал, головуючий припиняє засідання до виконання депутатом його вимог.
Стаття 3.9.3.
У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий може оголосити перерву або закрити засідання.
Стаття 3.9.4.
У випадку участі з правом дорадчого голосу в роботі міської ради та її органів народного депутата України, на нього поширюються вимоги, визначені главами 3.4., 3.5. і 3.9. цього Регламенту.
Глава 3.10. Про порядок оформлення та зберігання матеріалів сесії
Стаття 3.10.1.
Матеріали сесії складаються: з протоколу пленарного засідання сесії, цифрового звукозапису та відеозапису пленарного засідання сесії.
Стаття 3.10.2.
1.ㅤПротокол пленарного засідання сесії повинен містити:
1)ㅤназву ради та її скликання, порядковий номер сесії, дату і місце її проведення, час початку і закінчення;
2)ㅤзагальне число депутатів ради, кількість присутніх, список запрошених на сесію та прізвища депутатів вищих рівнів, які були присутніми на сесії;
3)ㅤпорядок денний і регламент часу роботи;
4)ㅤпрізвища, посади доповідачів, співдоповідачів і виступаючих;
5)ㅤрезультати голосування і прийняті рішення;
6)ㅤзапити депутатів, відповіді на них, прийняті радою рішення по запитах.
- До протоколу пленарного засідання сесії додаються:
1)ㅤтексти доповідей і співдоповідей;
2)ㅤтексти виступів депутатів, які не брали участі у дебатах і в зв’язку з припиненням обговорення питань;
3)ㅤсписок присутніх на сесії депутатів;
4)ㅤпоправки і доповнення до проєктів рішень;
5)ㅤдовідки, зауваження;
6)ㅤпорядок ведення сесії.
Стаття 3.10.3.
Цифровий звукозапис пленарного засідання сесії ведеться на електронних носіях інформації та зберігається у секретаріаті міської ради.
Відеозапис пленарного засідання сесії оприлюднюється та зберігається відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 3.10.4.
1.ㅤПротоколи пленарних засідань сесій міської ради підписуються головуючим та одним із членів секретаріату сесії.
2.ㅤПротокол пленарного засідання сесії ради оформляється не пізніше 15 днів після завершення сесії міської ради.
3.ㅤПротоколи пленарних засідань сесій міської ради з оригіналами рішень та матеріалами, що стали підставою для їх прийняття зберігаються у секретаріаті міської ради до передачі їх на постійне зберігання в архівний відділ міської ради.
4.ㅤПротоколи пленарних засідань сесій ради є відкритими та оприлюднюються секретаріатом міської ради на вебпорталі міської ради і надаються на запит відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Розділ 4. Депутати, посадові особи і органи міської ради
Розділ 4. Депутати, посадові особи і органи міської ради
Глава 4.1. Депутати міської ради
Стаття 4.1.1.
Права, порядок діяльності депутата в міській раді та її органах визначаються Законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», Статутом Вінницької міської територіальної громади, Положеннями про постійні комісії міської ради і цим Регламентом.
Стаття 4.1.2.
1.ㅤПовноваження депутата міської ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на пленарному засіданні сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день відкриття першого пленарного засідання сесії міської ради нового скликання.
2.ㅤПовноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом та в главі 8.4. цього Регламенту.
Стаття 4.1.3.
1.ㅤДепутат зобов'язаний брати участь у роботі ради, засіданні постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
2.ㅤУчасть депутата у роботі ради та її комісій заключається:
-ㅤв присутності на всіх пленарних засіданнях і засіданнях комісій;
-ㅤв активній роботі над питаннями, які виносяться на розгляд ради і попередньо розглядаються постійною комісією;
-ㅤвиступах з питань, які розглядаються;
-ㅤвнесенні поправок і пропозицій при розгляді проєктів рішень ради;
-ㅤініціюванні питань до плану роботи ради і постійних комісій;
-ㅤініціюванні питань до порядку денного сесії;
-ㅤпідготовці проєктів рішень;
-ㅤорганізації контролю за виконанням, в першу чергу, рішень ради, віднесених до компетенції постійної комісії, в якій працює депутат;
-ㅤпідготовці матеріалів по звіту постійної комісії перед міською радою;
-ㅤінформації виборців про рішення, які приймаються радою і постійною комісією, тощо.
Стаття 4.1.4.
Відповідно до частини 11 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і статті 8.3.4. Регламенту ради депутат за рішенням ради може вести пленарне засідання сесії. В цьому випадку цей депутат підписує протокол і прийняті рішення ради.
Стаття 4.1.5.
Депутат має право вийти з пропозицією про включення окремих питань до порядку денного. Ця пропозиція попередньо розглядається на засіданні відповідної постійної комісії. Про включення чи невключення запропонованих депутатом питань до порядку денного сесії, вирішує постійна комісія.
Стаття 4.1.6.
Депутат має право на депутатське звернення, депутатський запит та депутатське запитання. Порядок їх внесення та розгляду викладений в статтях 13, 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та в Розділі 7 цього Регламенту.
Стаття 4.1.7.
Для роботи депутатів на виборчих округах, зустрічей з виборцями кожного місяця у встановлені радою дні проводиться «День депутата». Він проводиться в приміщеннях, які визначаються виконкомом міської ради з врахуванням пропозицій та згоди депутатів, і виділяються кожному з них підприємствами, установами та організаціями, які розташовані на території виборчого округу.
Стаття 4.1.8.
1.ㅤКрім інформації виборців про роботу міської ради, її органів, депутатами розглядаються пропозиції, заяви і скарги громадян, ведеться прийом громадян.
2.ㅤДепутат розглядає звернення, які надійшли до нього, вживає заходів до їх вирішення. З цією метою депутат може направляти одержані ним пропозиції, заяви і скарги до відповідних виконавчих органів ради, інших органів, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, об'єднань громадян, якщо вирішення питань належить до їх повноважень, які зобов’язані розглянути їх відповідно до чинного законодавства і про результати повідомити заявника, а також депутата.
Стаття 4.1.9.
Депутат періодично, але не менш як один раз на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу і роботу ради перед виборцями, і перед колективами та об'єднаннями громадян.
Стаття 4.1.10.
Депутат міської ради як представник інтересів Вінницької міської територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватись правил депутатської етики, визначених у статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Стаття 4.1.11.
Постійна комісія міської ради з питань законності, депутатської діяльності і етики, в разі порушення депутатом правил, викладених в статті 8 «Депутатська етика» Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», пропуску протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради, інших вимог законодавства, може вносити пропозиції про ініціювання питання щодо відкликання депутата міської ради на пленарне засідання міської ради.
Стаття 4.1.12.
Гарантії депутатської діяльності, охорона трудових та інших прав депутата міської ради забезпечуються відповідно до вимог Розділу IV Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Стаття 4.1.13.
Депутат міської ради зобов’язаний відповідно до вимог статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на вебпорталі Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, посилання на яку розміщується секретаріатом міської ради на вебпорталі міської ради.
Глава 4.2. Депутатські групи та фракції
Стаття 4.2.1.
Депутати міської ради можуть добровільно об’єднуватися у депутатські групи (фракції) за умови, що до складу кожної із них входить не менше як п'ять депутатів. Депутатські групи формуються як на партійній, так і на позапартійній основі. Депутатські групи, сформовані на основі партійної належності депутатів, називаються депутатськими фракціями. До складу депутатської фракції можуть входити й позапартійні депутати, які підтримують програмні документи відповідної партії. Депутатські групи, сформовані на позапартійній основі, об'єднують депутатів, які поділяють однакові або схожі погляди з питань державного і соціально-економічного розвитку, місцевого самоврядування.
Стаття 4.2.2.
Депутатські групи (фракції) не можуть формуватися для захисту приватних, комерційних, місцевих, професійних чи релігійних інтересів.
Стаття 4.2.3.
1.ㅤДіяльність депутатських груп (фракцій) здійснюється в межах Конституції і законів України і спрямована на вирішення питань місцевого самоврядування. Порядок їх роботи, умови вступу і виходу депутатів з груп (фракцій) визначається самою депутатською групою (фракцією).
2.ㅤДепутат не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської групи (фракції). Міський голова і секретар ради не можуть входити до складу жодної депутатської групи (фракції).
Стаття 4.2.4.
Депутатські групи (фракції) міської ради можуть формуватися і реорганізовуватись протягом повноважень ради відповідного скликання.
Стаття 4.2.5.
1.ㅤДепутатська група (фракція) реєструється міською радою на пленарному засіданні за поданням особи, яка очолює депутатську групу (фракцію), до якого додається підписане депутатами цієї групи (фракції) письмове повідомлення про сформування депутатської групи (фракції) із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи (фракції) та депутатів, які уповноважені представляти групу (фракцію).
2.ㅤРішення про об'єднання депутатів у групу (фракцію) доводиться до відома депутатів головуючим на пленарному засіданні ради.
3.ㅤУ міській раді може бути створена лише одна фракція місцевої організації відповідної політичної партії, депутати від якої обрані до міської ради.
4.ㅤДепутатська група (фракція) не може використовувати повну чи скорочену назву існуючої депутатської групи (фракції) міської ради.
Стаття 4.2.6.
Після реєстрації депутатської групи (фракції) головуючий на пленарному засіданні сесії інформує депутатів про сформування такої групи (фракції), її кількісний склад. В тому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських груп (фракцій).
Стаття 4.2.7.
Діяльність депутатської групи (фракції) також припиняється у разі прийняття депутатами, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи (фракції) чи після закінчення строку, на який депутати об'єдналися в депутатську групу (фракцію), або строку повноважень ради відповідного скликання.
Стаття 4.2.8.
Депутатські групи (фракції) можуть приймати участь в попередньому обговоренні кандидатур до складу виконавчого комітету ради, керівників інших органів ради, яких вона затверджує, розгляді питань, які виносяться на сесію, вносити відповідні пропозиції щодо рішень ради, мають гарантоване право на виступ свого представника з усіх питань порядку денного на пленарних засіданнях ради. Пропозиції груп (фракцій) носять рекомендаційний характер.
Стаття 4.2.9.
Голова депутатської групи (фракції) обирається депутатами, що входять до складу даної депутатської групи (фракції) на зборах групи (фракції) більшістю від загального складу групи (фракції).
Глава 4.3. Міський голова та секретар міської ради
Стаття 4.3.1.
Міський голова є головною посадовою особою Вінницької міської територіальної громади, обирається нею на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування, здійснює свої повноваження на постійній основі.
Стаття 4.3.2.
Міський голова при здійсненні наданих повноважень є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою і відповідальним перед міською радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
Стаття 4.3.3.
Міський голова очолює виконавчий комітет, підпорядковані йому виконавчі органи міської ради, головує на пленарних засіданнях ради (крім випадків, передбачених частиною 11 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 8.3.4. Регламенту ради).
Стаття 4.3.4.
Повноваження міського голови визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», іншими законами, Статутом Вінницької міської територіальної громади і Регламентом ради.
Стаття 4.3.5.
Міським головою може бути в установленому Законом порядку зупинена дія рішень міської ради та виконавчого комітету.
Стаття 4.3.6.
На міського голову поширюються повноваження та гарантії депутатів ради, передбачених Законом України «Про статус депутатів місцевих рад». При встановленні результатів голосування до загального складу міської ради включається голос міського голови, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Стаття 4.3.7.
Повноваження міського голови можуть бути припинені достроково в порядку, визначеному ст.79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 4.3.8. Секретар міської ради обирається за пропозицією міського голови з числа її депутатів не пізніше як на 2-й сесії на строк повноважень ради та працює в ній на постійній основі.
Стаття 4.3.9.
Обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради за пропозицією міського голови відбувається за рішенням міської ради, прийнятим шляхом таємного голосування більшістю депутатів від загального складу ради.
Стаття 4.3.10.
Повноваження секретаря ради визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Статутом Вінницької міської територіальної громади, Регламентом міської ради.
Стаття 4.3.11.
На міського голову та секретаря ради поширюються обмеження, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Глава 4.4. Постійні комісії міської ради
Стаття 4.4.1.
Повноваження постійних комісій міської ради, порядок їх створення і діяльності, структура і їх взаємодія з органами виконавчої влади міської ради визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про постійні комісії міської ради та Регламентом.
Стаття 4.4.2.
Постійні комісії міської ради обираються з числа депутатів на першій сесії міської ради нового скликання на строк її повноваження у складі голови і членів комісії за поданням міського голови та за згодою депутатів.
Стаття 4.4.3.
Кількісний склад комісії визначається радою, але на менше 5-ти членів в кожній комісії. Комісії формуються по напрямках, визначених радою. В разі необхідності може бути змінено їх кількісний склад, переобрано персональний склад.
Стаття 4.4.4.
1.ㅤГолова постійної комісії може бути в будь-який час відкликаний міською радою, як за поданням міського голови, так і за пропозицією членів постійної комісії, в якій працює голова комісії.
2.ㅤГолова постійної комісії може бути також відкликаний міською радою за його проханням або у випадках, зазначених в главі 8.4. Регламенту ради.
Стаття 4.4.5.
Координує роботу постійних комісій міської ради секретар ради.
Стаття 4.4.6.
Пропозиції щодо порядку денного засідання постійної комісії формує голова комісії за поданням міського голови, секретаря ради, депутатів не пізніше, як за добу до засідання комісії.
Стаття 4.4.7.
Проєкти рішень ради з питань внесених на засідання постійних комісій приймаються, як правило, один раз. Для повторного розгляду питання виконавець викладає письмове обгрунтування необхідності розгляду та погоджує його з міським головою або секретарем міської ради і головою постійної комісії.
Стаття 4.4.8.
Порядок денний та регламент роботи постійної комісії затверджується на початку засідання більшістю голосів від загального складу постійної комісії.
Стаття 4.4.9.
Засідання постійної комісії транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу та підлягає відеофіксації з подальшим зберіганням та оприлюдненням відеозапису засідання на умовах і в порядку, визначених частиною 18 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Глава 4.5. Тимчасові контрольні комісії міської ради
Стаття 4.5.1.
Тимчасові контрольні комісії міської ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень органів місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
Стаття 4.5.2.
Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менш однієї третини депутатів від загального складу ради.
Стаття 4.5.3.
Участь депутатів в роботі тимчасової контрольної комісії не звільняє їх від роботи в постійних комісіях ради.
Стаття 4.5.4.
Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії та залучені комісією для участі в її роботі, - спеціалісти, експерти, інші особи – не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв'язку з її роботою.
Стаття 4.5.5.
Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі припинення повноважень ради, яка створила цю комісію.
Глава 4.6. Про порядок висвітлення діяльності міської ради
Стаття 4.6.1.
Міська рада, постійні та тимчасові контрольні комісії, депутатські групи та фракції міської ради проводять роботу відкрито і гласно, систематично інформують населення про свою діяльність, прийняті рішення, хід їх виконання, реалізацію наказів виборців.
Стаття 4.6.2.
Гласність роботи міської ради забезпечується шляхом трансляції засідань та оприлюднення звіту засідань на вебпорталі міської ради на інформаційних майданчиках міської ради в мережі Інтернет. В необхідних випадках, за рішенням міської ради, її засідання можуть транслюватись, зокрема на площу перед приміщенням, де відбувається пленарне засідання міської ради в порядку, визначеному законодавством.
Стаття 4.6.3.
1.ㅤДепутати міської ради для висвітлення позиції з того чи іншого питання, пов'язаного з їх депутатською діяльністю, не рідше одного разу на квартал мають гарантоване право виступу в кожному засобі масової інформації, засновником (співзасновником) якого є Вінницька міська рада (КП «Радіокомпанія «Місто над Бугом», МКП - ІТА «ВІТА»).
2.ㅤПідставою для такого виступу є письмове повідомлення на ім’я керівника відповідного засобу масової інформації, яке надається не пізніше, ніж за 7 днів до дня оприлюднення інформації.
Стаття 4.6.4.
Час для виступу в електронних засобах масової інформації ( КП «Радіокомпанія «Місто над Бугом», МКП - ІТА «ВІТА») – до 5 хвилин.
Стаття 4.6.5.
Виступи в засобах масової інформації засновником (співзасновником) якого є Вінницька міська рада здійснюється на безоплатній основі, лише за умови, якщо вони не мають рекламного характеру.
Розділ 5. Формування виконавчих органів міської ради
Глава 5.2. Формування виконавчих органів міської ради
Стаття 5.2.1.
Перед внесенням на розгляд міської ради питання про формування виконавчих органів міської ради воно попередньо розглядається в постійних комісіях.
Стаття 5.2.2.
Постійні комісії не пізніш як за 3 дні до своїх засідань повинні отримати від виконавчого комітету проєкт рішення з даного питання, завізований заступниками міського голови і директором департаменту фінансів.
Стаття 5.2.3.
При розгляді формування виконавчих органів міської ради міської ради постійні комісії можуть заслуховувати інформацію заступників міського голови, керуючого справами виконкому міської ради, директора департаменту фінансів.
Стаття 5.2.4.
Міський голова на пленарному засіданні ради інформує депутатів по суті висновків постійних комісій, після чого проводить голосування з даного питання.
Стаття 5.2.5.
У разі, коли головуючому надійде пропозиція про обговорення формування виконавчих органів міської ради і вона отримає підтримку більшості депутатів, голосування проводиться після обговорення.
Розділ 6. Здійснення контролю за виконанням рішень міської ради і її виконавчого комітету
Розділ 6. Здійснення контролю за виконанням рішень міської ради і її виконавчого комітету
Глава 6.1. Контроль за виконанням рішень міської ради
Стаття 6.1.1.
Міська рада відповідно до визначених Законом повноважень безпосередньо або через свої органи (постійні та тимчасові контрольні комісії) здійснює контроль за виконанням своїх рішень і інших актів, які вона прийняла.
Стаття 6.1.2.
Свої контрольні функції постійні та тимчасові контрольні комісії здійснюють згідно з цим Регламентом, Положеннями про постійні комісії та чинним законодавством.
Стаття 6.1.3.
За вимогою постійних та тимчасових контрольних комісій апарат міської ради та виконкому надає інформацію про хід виконання рішень та періодично інформує раду про хід виконання рішень, вносить пропозиції про зняття з контролю виконаних рішень.
Глава 6.2. Контроль за виконанням рішень виконавчого комітету міської ради
Стаття 6.2.1.
Контроль за виконанням рішень виконавчого комітету здійснюється постійними комісіями ради.
Стаття 6.2.2.
Механізм здійснення контролю за виконанням рішень виконавчого комітету міської ради визначається Регламентом роботи виконавчого комітету.
Розділ 7. Порядок внесення та розгляду депутатського звернення, депутатського запиту, депутатського запитання та пропозицій і зауважень депутатів
Розділ 7. Порядок внесення та розгляду депутатського звернення, депутатського запиту, депутатського запитання та пропозицій і зауважень депутатів
Стаття 7.1.
1.ㅤДепутат має право звернутися з депутатським зверненням (викладеною в письмовій формі вимогою депутата здійснити певні дії, вжити заходів чи дати офіційне роз'яснення) з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території Вінницької міської територіальної громади.
2.ㅤВідповідь на депутатське звернення повинна бути надана депутату у десятиденний строк, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки порушених питань – не пізніш як у місячний строк, про що депутату зобов'язані письмово повідомити, обґрунтувавши мотиви необхідності цього продовження.
3.ㅤДепутат може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій, яким було адресовано депутатське звернення, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніш як за п'ять календарних днів.
Стаття 7.2.
Письмові депутатські звернення та запитання, які направляються на адресу виконавчих органів міської ради попередньо реєструються в апараті міської ради.
Стаття 7.3.
Якщо депутат не задоволений результатами розгляду свого звернення, він має право на депутатський запит до посадових осіб міської ради і її органів, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території населених пунктів, що входять до складу Вінницької міської територіальної громади, голови обласної державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.
Стаття 7.4.
1.ㅤЗапит може бути внесено депутатом або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні у письмовій чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради. По ньому проводиться обговорення і приймається рішення.
2.ㅤЗапит в усній формі вноситься депутатом перед затвердженням порядку денного.
3.ㅤПисьмовий текст запиту оголошується головуючим на пленарному засіданні ради. Міський голова доводить текст звернення до адресата.
Стаття 7.5.
Орган чи посадова особа, до яких звернуто запит, зобов’язаний дати усну чи письмову відповідь на запит на сесії ради у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до закону. За результатом розгляду запиту рада приймає рішення.
Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради, при цьому обговорення може бути проведено, якщо на цьому наполягає не менше ¼ присутніх на засіданні депутатів. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит радою, і вони або уповноважені ними особи мають право бути на цьому засіданні. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит рада приймає відповідне рішення.
Стаття 7.6.
Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому на її пленарних засіданнях, розглядаються радою або за її дорученням постійними комісіями ради чи надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним органам та посадовим особам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникам відповідних підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов'язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутатів, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також відповідну раду.
Розділ 8. Розгляд і прийняття рішень міською радою за спеціальними процедурами
Глава 8.2. Розгляд і затвердження програм розвитку Вінницької міської територіальної громади та контроль за їх виконанням
Стаття 8.2.1.
Формування програми соціально-економічного розвитку Вінницької міської територіальної громади відбувається паралельно з підготовкою проєкту бюджету на наступний рік, виходячи з фінансових можливостей.
Стаття 8.2.2.
Проєкти програм складають виконавчі органи ради, до компетенції яких входить питання цільових програм.
Стаття 8.2.3.
Зазначені документи направляються для попереднього розгляду і підготовки висновків і пропозицій постійним комісіям міської ради. Висновки, поправки і пропозиції з письмовим обґрунтуванням непрофільних постійних комісій в письмовій формі направляються в постійну комісію з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.
Стаття 8.2.4.
Постійна комісія з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку після надходження проєктів програм і пропозицій постійних комісій готує висновки щодо повноти фінансового обґрунтування і забезпечення програм, які приймаються.
Стаття 8.2.5.
Проєкт рішення міської ради про затвердження програм готують відповідні виконавчі структури ради спільно з профільними постійними комісіями.
Стаття 8.2.6.
1.ㅤПроєкти програм на розгляд ради подаються виконавчим комітетом, а співдоповіді роблять голови відповідних постійних комісій.
2.ㅤПісля обговорення програм, в якому в обов'язковому порядку приймають участь представники від всіх постійних комісій ради, виконавчого комітету, міська рада приймає рішення про затвердження цих програм.
Стаття 8.2.7.
В разі незатвердження радою програми, вона відправляється в постійні комісії і виконком на доопрацювання. Порядок доопрацювання аналогічний порядку, який викладено в статтях 8.2.3., 8.2.4., 8.2.5., 8.2.6.
Стаття 8.2.8.
Протягом поточного року до програми соціально-економічного розвитку Вінницької міської територіальної громади та інших цільових програм можуть бути внесені зміни і доповнення на основі спільно прийнятого рішення виконавчого комітету і постійної комісії з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку з послідуючим затвердженням міською радою.
Стаття 8.2.9.
Контроль за ходом виконання програми соціально-економічного розвитку та інших цільових програм міська рада здійснює як безпосередньо, заслуховуючи інформації, звіти відповідних виконавчих органів з цих питань, так і через постійні комісії відповідно до їх компетенції.
Стаття 8.2.10.
Виконання програми соціально-економічного розвитку, інших цільових програм розглядається міською радою періодично, але не рідше як два рази на рік, інших цільових програм, не рідше одного разу на рік.
Стаття 8.2.11.
Виконання програм і прийняті міською радою рішення з цього приводу підлягають оприлюдненню в засобах масової інформації як звіт перед Вінницькою міською територіальною громадою.
Глава 8.3. Процедура дострокового припинення повноважень міського голови, передбачених частиною 2 статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Стаття 8.3.1.
Підставами для розгляду питання про дострокове припинення повноважень міського голови є наявність рішень суду про визнання розпоряджень чи дій міського голови незаконними або рішення ради про визнання роботи міського голови незадовільною після його звіту перед радою.
Стаття 8.3.2.
Питання про дострокове припинення повноважень міського голови можуть винести на розгляд міської ради не менш як половина депутатів від загального складу ради. Ініціатори подають обґрунтовану заяву в письмовій формі, завірену власноручними підписами.
Стаття 8.3.3.
В цьому випадку сесія міської ради скликається на вимогу групи депутатів, яка ініціює дострокове припинення повноважень міського голови, і є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь не менше 2/3 депутатів від загального складу ради.
Стаття 8.3.4.
Під час розгляду цього питання сесію відкриває і веде секретар ради, а в його відсутності – призначений сесією голова однієї із постійних комісій або депутат, відповідно до статті 4.1.4. Регламенту.
Стаття 8.3.5.
Доцільність розгляду радою питання про дострокове припинення повноважень міського голови попередньо розглядається постійними комісіями ради, виконавчим комітетом, виконавчими органами ради з обов'язковим прийняттям обґрунтованого рішення.
Стаття 8.3.6.
Рішення про дострокове припинення повноважень міського голови приймається таємним голосуванням після обговорення цього питання на сесії міської ради не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.
Глава 8.4. Про порядок дострокового припинення повноважень депутата міської ради
Стаття 8.4.1.
Повноваження депутата припиняються достроково без прийняття рішення ради за наявності наступних підстав, засвідчених офіційними документами, отриманих міською радою з відповідних установ, у разі:
1)ㅤйого відкликання виборцями у встановленому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» (Розділ V) порядку;
2)ㅤприпинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
3)ㅤобрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
4)ㅤобрання його депутатом до іншої місцевої ради;
5)ㅤвизнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
6)ㅤнабрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі;
7)ㅤйого смерті.
Стаття 8.4.2.
Повноваження депутата можуть припинятися достроково також за рішенням ради у зв'язку з отриманням міською радою:
1)ㅤкопії обвинувального вироку суду, який набрав законної сили і за яким депутата засуджено до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі; 2)ㅤособистої заяви депутата про складення ним депутатських повноважень.
При цьому міська рада, за поданням постійної комісії з питань законності, депутатської діяльності і етики розглядає відповідний вирок суду або заяву депутата на черговій сесії і приймає рішення про припинення повноважень депутата.
Стаття 8.4.3.
Достроково повноваження депутата припиняються також у випадку, передбаченому статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», коли достроково припиняє свої повноваження міська рада.
Стаття 8.4.4.
У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів міська рада може, відповідно до пункту 5 статті 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата.
Відкликання депутата міської ради виборцями проводиться у порядку, встановленому Розділом V Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», також відповідно до підстав, викладених у статті 37 даного Закону.
Стаття 8.4.5.
Про прийняте рішення щодо дострокового припинення повноважень депутата міська рада повідомляє виборців відповідного виборчого округу через засоби масової інформації.
Глава 8.5 Проведення сесії міської ради в режимі відеоконференції (дистанційне засідання)
Стаття 8.5.1.
1.ㅤВ умовах запровадження надзвичайної ситуації або надзвичайного стану, спричинених спалахами епідемій та пандемій, що створюють загрозу життю і здоров'ю значних верств населення та введення такого стану відповідно до законодавства на всій території України або у Вінницькій області пленарні засідання міської ради, можуть проводитися в режимі відеоконференції (дистанційні засідання), крім питань, що потребують таємного голосування.
2.ㅤЗабезпечення проведення засідань в режимі відеоконференції здійснюється у сесійній залі приміщення міської ради за адресою: вул. Соборна, 59, м. Вінниця.
Організаційно - технічне забезпечення пленарних засідань міської ради в режимі відеоконференції покладається на секретаріат міської ради.
Учасники, які беруть участь у засіданні в режимі відеоконференції поза межами сесійної зали використовують власні технічні засоби.
3.ㅤДо порядку денного засідань в режимі відеоконференції можуть включатися питання невідкладного внесення змін до бюджету щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями, чи реалізації повноважень, пов’язаних з такими обставинами, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями, чи реалізації повноважень, пов’язаних з такими обставинами, процедурні питання.
4.ㅤЗапис пленарних засідань міської ради, в режимі відеоконференції є невід’ємною частиною протоколів цих засідань.
5.ㅤПорядок проведення засідань в режимі відеоконференції забезпечуватиме:
-ㅤможливість реалізації прав депутатів міської ради;
-ㅤідентифікацію особи, яка бере участь у засіданні;
-ㅤвстановлення та фіксацію результатів голосування стосовно кожного питання.
6.ㅤУсі присутні у сесійній залі під час засідання в режимі відеоконференції, повинні дотримуватися встановлених правил щодо карантину, відповідних санітарно-гігієнічних та санітарно-епідеміологічних правил і норм.
7.ㅤРозпорядження міського голови про скликання пленарного засідання міської ради в режимі відеоконференції доводиться до відома депутатів міської ради і населення не пізніш як за 24 години до його початку із зазначенням дати, часу, проєкту порядку денного такого пленарного засідання і порядку відкритого доступу до трансляції такого пленарного засідання.
8.ㅤПід час пленарних засідань міської ради в режимі відеоконференції лічильна комісія міської ради здійснює:
-ㅤреєстрацію депутатів міської ради;
-ㅤпідрахунок голосів під час голосування.
Черговість голосування проходить в алфавітному порядку кожним окремим депутатом після оголошення головуючим на засіданні або із застосуванням технічних рішень.
9.ㅤПід час проведення пленарного засідання міської ради в режимі відеоконференції у сесійній залі можуть перебувати:
1)ㅤміський голова, заступники міського голови;
2)ㅤдепутати міської ради;
3)ㅤчлени лічильної комісії;
4)ㅤособи, які доповідають чи інформують з питань порядку денного пленарного засідання сесії міської ради ( в разі потреби);
5)ㅤпрацівники апарату міської ради.
10.ㅤГоловує на пленарному засіданні, яке проводиться в режимі відеоконференції міський голова, а в разі його відсутності – секретар міської ради.
11.ㅤПеред відкриттям пленарного засідання міської ради лічильна комісія проводить реєстрацію депутатів, які в режимі відеоконференції приєдналися до участі у пленарному засіданні або із застосуванням технічних рішень.
Головуючий повідомляє про результати реєстрації депутатів міської ради.
Головуючий відкриває пленарне засідання міської ради в режимі відеоконференції у разі, якщо для участі в ньому зареєструвалися більшість депутатів від загального складу міської ради.
12.ㅤПісля відкриття пленарного засідання міської ради головуючий повідомляє про початок розгляду питань порядку денного. По кожному питанню порядку денного головуючий оголошує назву проєкту рішення та надає слово доповідачу.
13.ㅤЧас для доповіді на сесії в режимі відеоконференції встановлюється в межах до 5 хвилин. В окремих випадках цей час може бути збільшено. Час для співдоповідей, інформацій – до 3 хвилин. Для виступів у дебатах надається до 2 хвилин.
Для відповідей на запитання доповідачам відводиться до 5 хвилин.
Пропозиції, зауваження, які були висловлені депутатами на пленарному засіданні міської ради ради в режимі відеоконференції, фіксуються головуючим на пленарному засіданні.
14.ㅤПісля закінчення обговорення питання головуючий на сесії оголошує про початок голосування. На голосування виносяться усі пропозиції, зауваження та доповнення, що надійшли від депутатів під час обговорення відповідного питання.
Відкрите голосування в режимі відеоконференції здійснюється шляхом поіменного голосування з фіксацією лічильною комісією персональних результатів голосування кожного депутата або із застосуванням технічних рішень.
15.ㅤДепутат міської ради зобов’язаний особисто здійснювати своє право на голосування під час пленарного засідання міської ради в режимі відеоконференції.
16.ㅤПісля завершення розгляду питань порядку денного пленарного засідання міської ради головуючий оголошує про закриття пленарного засідання міської ради в режимі відеоконференції.
Розділ 9. Конфлікт інтересів
Розділ 9. Конфлікт інтересів.
1.ㅤМіський голова, секретар, депутати міської ради, заступники міського голови, публічно повідомляють про конфлікт інтересів, який виник під час участі у засіданні ради, іншого колегіального органу (комісії, комітету, колегії тощо), відповідному колегіальному органу та не беруть участі у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідним колегіальним органом.
2.ㅤЯкщо неучасть осіб, зазначених у частині першій цього Розділу, у прийнятті рішення призведе до втрати повноважності відповідної ради, іншого колегіального органу, особи, у яких наявний конфлікт інтересів, беруть участь у прийнятті радою, іншим колегіальним органом рішення, за умови публічного самостійного повідомлення про конфлікт інтересів під час засідання колегіального органу.
3.ㅤЯкщо повідомлення про конфлікт інтересів здійснено на засіданні ради, іншого колегіального органу, інформація про таке повідомлення обов’язково вноситься до протоколу засідання ради, іншого колегіального органу.
4.ㅤУ разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Розділ 10. Заключні положення
Розділ 10. Заключні положення
Глава 10.1. Про дію Регламенту міської ради та порядок внесення змін до Регламенту
Стаття 10.1.1.
Регламент міської ради набирає чинності після прийняття рішення міською радою про його затвердження.
Стаття 10.1.2.
Міська рада в необхідних випадках вносить зміни та доповнення до Регламенту.
Стаття 10.1.3.
Постійна комісія міської ради з питань законності, депутатської діяльності і етики готує та узагальнює пропозиції щодо змін та доповнень до Регламенту та вносить на розгляд ради.
Глава 10.2. Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності міської ради
Стаття 10.2.1.
1.ㅤОрганізаційне, технічне та інше обслуговування діяльності міської ради та її органів забезпечується апаратом ради та виконкому.
2.ㅤКерівництво апаратом ради та виконкому здійснює міський голова.
Розділи Регламенту
- Розділ 1. Загальні положення
- Розділ 2. Сесія міської ради
- Розділ 3. Пленарні засідання міської ради
- Розділ 4. Депутати, посадові особи і органи міської ради
- Розділ 5. Формування виконавчих органів міської ради
- Розділ 6. Здійснення контролю за виконанням рішень міської ради і її виконавчого комітету
- Розділ 7. Порядок внесення та розгляду депутатського звернення, депутатського запиту, депутатського запитання та пропозицій і зауважень депутатів
- Розділ 8. Розгляд і прийняття рішень міською радою за спеціальними процедурами
- Розділ 9. Конфлікт інтересів
- Розділ 10. Заключні положення
Затверджений рішенням Вінницької міської ради від 23.08.2024 № 2450