Сергій Моргунов: «Даємо старт створенню «Музею Вінниці»

26 листопада 2021, 12:12

У історичній будівлі – садибі Боруха Львовича – відкриють «Музей Вінниці». Він представлятиме місто як єдиний живий організм – у різних ракурсах: природному, історичному, культурному, економічному, соціальному, політичному, урбаністичному – та формуватиме вінницьку ідентичність. Фактично, це майданчик, навколо якого відбуватимуться наукові та публічні дискусії про Вінницю і вінничан. Рішення про створення «Музею Вінниці» сьогодні підтримали депутати міської ради під час сесії.

До створення «Музею Вінниці» йшли кілька років. «Сама ідея виникла у 2017 році, коли ми створили Центр історії Вінниці. Його команда, на чолі з Олександром Федоришеним, плідно попрацювала над питаннями створення музею. Це технологічні рішення та формування майбутньої експозиції», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Команда Центру історії Вінниці акумулювала досвід, сформувала основу фондів майбутнього музею, заручилась підтримкою партнерів у Вінниці, в Україні та за її межами. Так, наприклад, у червні 2019 року відбувся візит до кращих музеїв Польщі з метою вивчення музейних практик, знайомства з провідними музейними спеціалістами. Впродовж 2018-2019 років для налагодження комунікації та залучення охочих до створення «Музею Вінниці» провели цикл зустрічей з громадськістю. В минулому році на базі Центру історії Вінниці створили робочу авторську групу з підготовки наукової концепції «Музею Вінниці», яка організувала роботу з експертами та здійснила опитування фокус-груп.

«Ми сьогодні даємо старт створенню «Музею Вінниці» - це дуже важлива справа, адже будь-який музей, який стосується історії країни, народу, окремо взятого міста – це наша ідентифікація. Протягом майже 660 років, як з офіційних джерел існує Вінниця, для неї були періоди як розвитку, так і занепаду. Завжди були люди, які вболівали за розвиток міста і ті, хто знищував його. Але саме головне – пам’ятати, знати свою історію, розуміти, як ми можемо підтримувати відчуття патріотизму вінничан. Важливо, щоб жителі нашої громади завжди пишались тим, що живуть у кращому місті в світі. Я думаю, що саме музей міста Вінниці покликаний вирішувати і такі завдання. Він буде цікавим і для туристів, і для розвитку промоції Вінниці в цілому», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Створення «Музею Вінниці» – це стратегічний проєкт. Він був включений у Концепцію інтегрованого розвитку-2030 і увійшов до Стратегії громади «Вінниця 3.0». Новий музей – це майданчик, навколо якого відбуватимуться наукові та публічні дискусії про Вінницю і вінничан.

Музей розміститься в історичній будівлі – садибі Боруха Львовича (вул. Симона Петлюри, 15А). Саме в цьому приміщенні була канцелярія Симона Петлюри, коли Вінниця мала статус Тимчасової столиці Української Народної Республіки, а у 2017 р. біля будинку встановили перший в Україні пам’ятник Головному Отаману УНР.

Зараз стоїть завдання розробити проектно-кошторисну документацію щодо реставрації приміщення. Далі потрібно працювати над експозицією. Музей стане ще однією вагомою заявкою на ствердження Вінниці як центру міської культури центральної України, динамічного, «пульсуючого» міста.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини