Сергій Моргунов: Економіка Вінниці поступово повертається до життя

12 березня 2022, 20:45

У Вінниці відкриваються магазини, базари, торговельні центри. Критична інфраструктура міста працює - у вінничан є світло, вода, газ і тепло. Бізнес, який має потужності у південно-східних регіонах, зацікавлений у переміщення виробництва на територію Вінниці і Вінницької області. Про це і не тільки йшлося сьогодні, 12 березня, під час спільного брифінгу начальника Вінницької обласної військової адміністрації Сергія Борзова, Вінницького міського голови Сергія Моргунова та голови Вінницької обласної ради Вячеслава Соколового.

Начальник Вінницької обласної військової адміністрації Сергій Борзов зазначив, що Кабмін запровадив регулювання цін на паливо, ліки, продукти харчування: «Деякі підприємці додумалися продавати у Вінницькій області гречку по 71 гривні. Це неприпустимо. Тому будуть створені групи контролю. До них входитимуть представники Держпродспоживслужби, територіальної оборони і представники Держлікслужби".

Сергій Борзов звернувся до аграріїв, які починають працювати над посівною кампанією: «Повідомляйте районним комендатурам, де і в який час буде працювати техніка. Це потрібно зробити для того, щоб ви могли спокійно працювати, а підрозділи територіальної оборони Вінницької області розуміли хто, де і коли знаходитиметься. Звертайтесь також до голів районних військово- цивільних адміністрацій».

Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час брифінгу зазначив, що, якщо не враховувати десяток повітряних тривог у місті, то день пройшов спокійно. Критична інфраструктура міста працює - у вінничан є світло, вода, газ і тепло.

«Але для того, щоб все стабільно працювало, я прошу, щоб вінничани платили за комунальні послуги, тим більше, що субсидії людям надходять у повному обсязі. Для комунальної сфери це дуже важливо. Економіка міста поступово повертається до життя. Відкриваються магазини, базари, торговельні центри. Це дуже добре, адже людям потрібно отримувати відповідні послуги, купити все необхідне», - говорить міський голова Сергій Моргунов.

Очільник міста додав, що організували доставку солі для підприємств, які випікають хліб та виготовляють м'ясні вироби, щоб вони могли працювати, а їхню продукцію можна було реалізовувати в торговельних мережах міста. Крім того, Сергій Моргунов зазначив, що сьогодні відправили фури з гуманітарним вантажем до Харкова та Миколаєва. А Вінниця отримала гуманітарну допомогу з Кракова. «Біженці продовжують прибувати. У Вінниці вже зареєструвались 582 людини, з них - 167 дітей. Робимо все, щоб забезпечити їх необхідним. В цілому хочу побажати всім спокійної ночі», - сказав міський голова Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий під час брифінгу розповів про перспективи розвитку економіки Вінниччини. «Зараз є висока зацікавленість підприємств з південно-східних регіонів щодо переміщення своїх виробництв на територію Вінниці і Вінницької області. У Вінниці робоча група працює над пропозиціями щодо виробничих приміщень для розміщення тих чи інших підприємств. Крім того, збирається інформація з громад, щоб запропонувати централізований спосіб тим, хто хотів би відновлювати виробництво саме на Вінниччині. Це дуже важливо для нашої області, оскільки, в першу чергу, - це зайнятість, а для України – забезпечення всіма необхідними групами товарів і послуг», - сказав Вячеслав Соколовий. Також голова обласної ради додав, що у Вінницьку область продовжують прибувати біженців з регіонів, де ведуться активні бойові дії. Відтак, наразі зареєстровано майже 43 тисячі переселенців.

«У Жмеринці місцевий 27-річний житель створив чат-бот «Жмеринський турботник», де є повна інформація про наявність житла, потреби, товари, необхідні речі для біженців. Це створює зовсім інший рівень послуг для тих, хто хотів би залишитись у Жмеринській громаді», - зазначив Вячеслав Соколовий. Також він зауважив, що на Вінниччині продовжують створювати добровольчі формування територіальних громад. На сьогодні рішення про їх формування прийняті у 21 громаді, у 15 - в роботі.

Теми

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків