Сергій Моргунов запропонував вінничанам долучитись до створення експозиції Музею Вінниці

02 грудня 2021, 14:51

На минулому тижні під час сесії міської ради депутати підтримали рішення про створення Музею Вінниці. Міський голова Сергій Моргунов на своїй сторінці у фейсбук запитав у вінничан: яким вони хотіли б бачити майбутній Музей Вінниці. А також запропонував долучитись до його розвитку, адже музей має створюватись разом з жителями територіальної громади, підкреслив міський голова.

«Упевнений, що відвідати майбутній музей захочуть як вінничани, так і туристи. Теж з нетерпінням чекаю реалізації цього унікального проєкту. Перший крок зроблений – я вже розповідав, що минулого тижня ми офіційно створили музейний заклад. Тепер необхідно працювати над його формою та змістом», – каже Сергій Моргунов.

Також міський голова розповів, що потрібно реставрувати приміщення садиби «сталевого короля» Боруха Львовича (вул. С. Петлюри, 15-А), де має розміститись заклад. Ця пам'ятка архітектури сама по собі вже є цікавим експонатом, пов'язаним із буремним ХХ століттям. У різні часи будівля використовувалась як будинок купця І-ї гільдії, резиденція глави Української Народної Республіки, місце перебування радянського політвідділу та головний радіовузол Вінниччини.

Як зауважив міський голова, ідея музею виникла ще у 2017 році, коли заснували Центр історії Вінниці. З того часу креативна команда займається візією новоствореної установи: досліджує маловідомі історичні факти, вивчає досвід європейських музейників, налагоджує зв'язки з потенційними партнерами. Наразі стоїть завдання розробити концепцію музейної експозиції.

«Поступово формується й основа фондів майбутнього музею: до прикладу, зібрані артефакти XVIII-XIХ ст. та колекція подільських предметів доби Української революції 1917-1921 рр. Можливо, у когось з вінничан зберігаються старовинні речі, які б вони хотіли передати музею? Адже Музей Вінниці має створюватись разом з вінничанами. І моя мрія, щоб цей заклад став новою точкою тяжіння та об'єднував громаду», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини