Сплести виріб з рогози, сфотографуватись в українській хаті та послухати колективи з приєднаних громад можна буде у День міста на Майдані Небесної Сотні

09 вересня 2021, 12:18

11 вересня з 14:30 до 18:00 на Майдані Небесної Сотні проходитиме фестиваль народної творчості громади «Благословенні будьмо і єдині». У ньому візьмуть участь колективи з приєднаних територій. Тут діятиме сім локацій, на яких буде представлено кераміку, вишивку, лозо- та соломоплетіння, мистецтво різьблення, народного розпису тощо. Виступатимуть аматорські колективи та виконавці ВМТГ. Вінничани зможуть долучитись до майстер-класів та зробити світлини на спеціальних фотозонах.

На фестивалі народної творчості громади «Благословенні будьмо і єдині» будуть представлені ремесла Вінниччини та Поділля на семи локаціях. «На першій локації будуть керамічні вироби: глечики, миски, вази, побутова кераміка, скульптури, дитячі керамічні іграшки. Ці вироби відомих майстрів Світлани та Сергія Погонців з села Крищинці Тульчинського району, Вікторії Ніколаєвої, Михайла Діденка та Людмили Філінської з Вінниці та інших. Також на цій локації проходитиме майстер-клас з гончарства, який проведуть Сергій Погонец і Михайло Діденко», – каже директорка Вінницького обласного центру народної творчості Тетяна Цвігун.

Наступна локація – «Вишиванка – оберіг роду». Тут вінничани зможуть поспілкуватися з вишивальницями, серед яких будуть й дві Заслужені майстрині народної творчості Галина Данилюк та Тетяна Войтковська з Вінниці. Майстер-клас з вишивки проведе мисткиня Алла Болгарська з Ямполя. Сорочка, яку вишила ця жінка, була представлена у цьому році на Міжнародній презентації у Франції, і зайняла там гран-прі.

«Буде на фестивалі й локація з різьби по дереву. На жаль, майстрів, які займаються різьбленням по дереву, дуже мало, але у нас є потужний різьбяр Петро Пипа з села Андрушівки колишнього Погребищенського району. Він створює великі полотна на дереві – вирізьблює на них зображення на козацьку та українську тематики. Також буде Анатолій Лукіянчин з села Гнатків, колишнього Томашпільського району. Він представить вироби з дерева: мисочки, тарілочки різного розміру, ложки тощо», — зазначила Тетяна Цвігун.

Четверта локація – «Мистецтво села Щітки». Тепер Щітки відносяться до Вінницької міської територіальної громади. У цьому селі роблять вироби з рогози, що є рідкістю. «Є багато майстрів, які виготовляють вироби з лози, а от з рогози – мало. У Щітках є студія, де займаються виготовленням виробів з рогози, майстриня цієї студії, Галина Заєць, і проводитиме у День міста майстер-клас з рогозоплетіння», – каже Тетяна Цвігун.

На наступній локації представлять лозо- та соломоплетіння: кошики різної форми, капелюхи та багато іншого. Майстри допомагатимуть всім охочим опановувати це народне ремесло. Буде на фестивалі й локація «Малюю свій рідний край", де можна буде побачити роботи, в тому числі, й Заслужених майстрів народної творчості України Івана Горобчука та Василя Слободянюка з Вінниці, які представляють Поділля на багатьох міжнародних та всеукраїнських виставках. Також вінничанам представлять локацію «Народний розпис Поділля».

Всі охочі зможуть сфотографуватись на трьох локаціях. Перша – українська традиційна хата, друга – композиція з квітів. А третя фотозона має назву «Вишивана доля Вінниччини». Тут буде представлено восьмиметровий рушник зі скринею, у якій він зберігається. Цей рушник вишивали 45 майстринь з усієї Вінницької області. Авторкою ескізу є Заслужена майстриня народної творчості Галина Данилюк. При створенні цього рушника використовували дуже багато технік, у центрі вишили «дерево життя» і квітки, які символізують райони. Зобразили й річку Південний Буг у вигляді вишитого безкінечника.

Також на Майдані Небесної Сотні проходитиме концерт з народними і патріотичними піснями за участі творчих колективів Вінницької міської територіальної громади. Частина з них – з приєднаних територій. Тож, виступатимуть «Подільські музики», «З роси і води», «Сосонські музиканти», хор працівників культури під керівництвом Ігоря Качурського та інші.

Теми

Пов'язані новини

Усі новини