У Вінниці багатоповерхівку облаштували «розумною» системою керування

06 грудня 2021, 11:58

У Вінниці у багатоповерхівці, що на вул. Учительській, 10, встановили автоматичну смартсистему керування будинком. Вона першою зреагує на перепади струму чи знижений тиск подачі води.

Систему «Розумний дім» у багатоповерхівці встановили завдяки міській програмі співфінансування. За умовами мешканці будинку сплатили 30% вартості, решту - 70% - з міського бюджету. Загальна вартість системи «Розумний дім» 45 тисяч гривень.

«Перевтілення будинку почалось, коли мешканці відмовились від обслуговування ЖЕКом і створили ОСББ «ЮМІР» у 2014 році. Один капремонт в рамках міської програми ми отримали «в подарунок», а далі модернізували будинок за програмою співфінансування. Саме так у нас з’явилась система «Розумний дім», - розповідає голова ОСББ «ЮМІР» Олег Побірський. – У підвалах встановили датчики підтоплення, які повідомляють про аварію. Також система інформує, якщо в будинку слабкий тиск холодної води та дозволяє контролювати температуру опалення на вході та виході з будинку. Інформація одразу надходить на мій телефон, а також в аварійну службу міської ради «Цілодобова варта».

Окрім встановлення смартсистеми, у будинку повністю утеплили стіни, відремонтували під'їзди, поставили LED-лампи з датчиками руху та відеонагляд, замінили труби, заасфальтували прибудинкову територію. Також будинок повністю перейшов на індивідуальне опалення. А ще для комфорту мешканці облаштували спортзал та кімнату відпочинку.

Начальник відділу по розвитку ОСББ міської ради **Ігор Іванов **каже, що ОСББ «ЮМІР» ставлять у приклад, як найбільш ефективне, прогресивне та сучасне.

Також Ігор Іванов додав, що фахівці відділу по розвитку ОСББ завжди допомагають управлінцям будинку підвищувати рівень кваліфікації.

«Надаємо консультації тим, хто хоче створити ОСББ. Ініціативним групам допомагаємо з оформленням документів. Голів ОСББ навчаємо діловодства, веденню бухгалтерії. Розповідаємо про енергоефективні заходи і програми», - зазначив начальник відділу по розвитку ОСББ міської ради Ігор Іванов.

Вінницька міська територіальна громада серед лідерів рейтингу в Україні за кількістю зареєстрованих ОСББ. Тільки за цей рік у 68 багатоквартирних будинках Вінниці створили 66 нових об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, ще чотири наразі перебувають на стадії реєстрації. Всього у Вінниці діє 785 ОСББ у 845 багатоповерхівках.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Єдиний Рахунок у місті Вінниці

Проєкт «Єдиний Рахунок» покликаний виконувати функції єдиного розрахункового центру, який консолідує нарахування, прийом та обробку платежів за житлово-комунальні послуги

Калькулятор субсидії

Онлайн розрахунок житлово-комунальної субсидії

Реєстр зборів співвласників будинків

Оприлюднення результативних частин протоколів рішень, які прийняті зборами співвласників багатоквартирних будинків

Житлове господарство

Інформаційна веб-сторінка щодо комплексного розвитку житлово-комунального господарства міста