У Вінниці проходить семінар щодо охорони навколишнього природного середовища

09 грудня 2021, 12:38 (Відредаговано 09 грудня 2021, 15:17)

Сьогодні, 9 грудня, у HUB «Місто змістів», у Вінниці розпочався триденний навчальний семінар про охорону навколишнього природного середовища. Йтиметься про те, як громади можуть використовувати свій потенціал та можливості, щоб зберегти природу. Захід організували для представників органів місцевого самоврядування та спеціалістів в галузі охорони навколишнього природного середовища Вінницької міської територіальної громади.

У Вінниці діє Програма охорони навколишнього природного середовища ВМТГ на 2021-2023 роки. У її рамках 9, 10 та 13 грудня пройде семінар на тему: «Повноваження територіальних громад у сфері охорони навколишнього природного середовища. Механізми та інструменти реалізації екологічної політики». Його організував відділ з охорони довкілля та моніторингу якості атмосферного повітря департаменту економіки і інвестицій міської ради.

На початку семінару до присутніх звернувся заступник міського голови Андрій Очеретний. «Сьогодні відбувається навчання з приводу того, як громади можуть використовувати свій потенціал, свої можливості в охороні навколишнього природного середовища. Якщо говорити про територіальну громаду Вінниці, ми вже багато зробили в цьому напрямку, – каже Андрій Очеретний. – Нам важливо, щоб свідомість людей змінилась, щоб вони розуміли важливість охорони повітряного басейну, води, ґрунтів не тільки для їхнього здоров'я, а й для здоров'я їхніх дітей та онуків. Вважаю, що подібні навчальні заходи дуже важливо проводити».

Також Андрій Очеретний розповів, які заходи у Вінниці проводяться у рамках Програми охорони навколишнього природного середовища. Наприклад, встановлення автоматизованих станцій для громадського моніторингу якості повітря. Завдяки їм, вінничани можуть бачити поточний стан повітря на мапі https://www.eco-city.org.ua

Також на заході була присутня голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду Комітету Верховної Ради України Юлія Овчиннікова. «Головна мета семінару – щоб люди, які активно долучаються до процесу управління та прийняття рішень, розуміли важливість довкілевих питань, – каже Юлія Овчиннікова. – Щодо захисту довкілля у Вінниці, то дуже важливим є наявність екологічної складової у Стратегії розвитку. Крім того, Вінниця вже сьомий рік найкомфортніше місто, і ми це бачимо в тому числі і по зелених зонах. Я пишаюся Вінницею, яка розвивається і розквітає на очах».

До проведення семінару долучився Міжнародний благодійний фонд «ЄврАзія». Його директор Олексій Іващенко розповів, що під час навчання йтиметься про те, як зберігати природні ресурси та проводити природоохоронні заходи.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Пов'язані новини

Усі новини

Схожі сервіси

Усі сервіси

Екологія

Екологічна веб-сторінка на офіційному сайті Вінницької міської ради