Презентовано результати першого сезону Подільського шляху святого Якова

27 жовтня 2021, 15:06

Днями у Кам’янці-Подільському відбулася прес-конференція з підведенням перших підсумків проєкту «Camino Podolico: Подільський шлях святого Якова», що реалізує Барська міська рада у партнерстві з Вінницькою міською радою, а також територіальними громадами Вінницької та Хмельницької областей у межах партнерської програми «Культура. Туризм. Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму України.

Влітку 2021 року в Україні з'явився перший пішохідний культурний маршрут за моделлю відомого у всьому світі Шляху святого Якова — Camino Podolico. П’ять місяців команда Подільського шляху святого Якова готувала його до подальшого самостійного розвитку. Ірина Походзей - начальниця відділу економіки, інвестицій та регуляторної діяльності Барської міської ради зазначила, що їх громада із задоволенням взялася за реалізацію проєкту, спільно з громадами Вінницької та Хмельницької областей.

«Ми стали заявниками проєкту на грантову підтримку Українського культурного фонду та здобули перше місце в експертному оцінюванні. Наша заявка набрала 462 бали з 500 можливих. І це не дивно, адже природа та історія Поділля дуже цікаві. Нам є що показати туристу. Бюджет проєкту склав близько 820 тис. грн. Але ми вклали в Camino Podolico не лише кошти, а й енергію і душу», - наголосила Ірина Походзей.

Міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Посітко розповів, що громада охоче долучилася до створення першого пішого культурного маршруту в Україні.

«Ми відразу направили своїх представників, щоб обговорити всі деталі. Адже це цікавий проєкт. Шлях святого Якова дуже популярний в усьому світі туристичний маршрут. Тож для нас стало чудовою ініціативою зробити власний Подільський шлях, щоб люди могли пройтися українськими дорогами, помилуватися Подільськими краєвидами», - каже Михайло Посітко.

Подільський шлях святого Якова пролягає через 13 основних населених пунктів Вінницької та Хмельницької областей: Вінниця, Гнівань, Браїлів, Жмеринка, Северинівка, Бар, Ялтушків, Віньківці, Зіньків, Маліївці, Дунаївці, Маків, Кам’янець-Подільський. Маршрут розрахований на 10–14 днів. Однак туристи у рамках тестування у 2021 році долали по 100 та/або 150 км за 10, 8, 6 і навіть 2 дні. Camino Podolico проходили соломандрівники, компанії з 3–5 людей, сім’ї з дітьми, господарі з собаками, проїжджали велосипедисти та пробігали бігуни. За 5 місяців існування маршруту у тестовому режимі, його подолали повністю чи частково понад 150 людей різної статі та віку. За час тестового сезону з’явилися всі необхідні атрибути для мандрівки: паспорт пілігрима, наліпки та печатки, друкована мапа, детальний електронний трек, путівник та стенди біля найцікавіших місць. А також ділянки маршруту промарковані жовтими стрілками, щоб мандрівник міг легко знайти дорогу далі. На шляху через кожні 15–25 км є заклади розміщення: готелі, зелені садиби, гуртожитки, кемпінги. Крім того, в деяких населених пунктах можна знайти прихисток у монастирях.

Офіційний сезон паломництва стартує 25 квітня 2022 року і триватиме до кінця жовтня. За словами директора департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександра Вешелені, у планах команди проєкту – інтеграція маршруту у міжнародній мережі.

«Цей тестовий сезон дозволив нам відшліфувати наш продукт з орієнтуванням на конкретного споживача. Коли на маршруті з’являться перші іноземні туристи, це стане великою подією у кожній малій громаді, через які пролягає маршрут. А ми на основі Camino Podolico будемо навчати людей ведення садибної діяльності та комунікації з іноземцями. Ми також плануємо пройти усі етапи сертифікації маршруту Радою Європи через Федерацію шляхів святого Якова та стати офіційною частиною європейського Шляху святого Якова. Для цього ми провели попередні перемовини з представниками Тернопільської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Наш маршрут буде вести через Карпати до кордону з ЄС», - зауважив Олександр Вешелені.

Днями проєкт у тестовому режимі запустив свій сайт www.caminodopolico.net, на якому буде вся необхідна інформація для мандрівників та новини, які стосуються маршруту. Невдовзі там з’явиться ще англомовна версія. Також відзнято промоційні ролики про маршрут і громади, які можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/channel/UCWzI5uceONOGpEbFDboeZZQ

Ті, хто хочуть долучитися до Camino Podolico та подолати його вже в новому сезоні 2022 року, знайдуть всі необхідні матеріали для мандрівників за посиланням https://cutt.ly/2E4ibsm та на сторінці Camino Podolico у Facebook або на сайті www.caminodopolico.net

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Туризм

Ласкаво просимо до Вінниці! Міста, яке вміє дивувати та надихати на нові ідеї!