У Вінниці представили результати маркетингових досліджень та опитувань громадської думки щодо привабливості міста

15 листопада 2021, 10:13

12 листопада відбулося друге засідання робочої групи з впровадження дієвого маркетингу Вінницької міської територіальної громади, на якому було презентовано ряд цікавих досліджень туристичної привабливості міста і сприйняття його різними групами.

Першу Маркетингову стратегію Вінниці було затверджено у червні 2018 року. Її впровадження сприяло формуванню позитивного інвестиційного та туристичного іміджу міста навіть в умовах карантинних обмежень. А вже 21 вересня 2021 року відбулося перше засідання робочої групи з впровадження дієвого маркетингу Вінницької міської територіальної громади, на якому проаналізували результати першої та обговорили розробку нової маркетингової стратегії, яка має визначити конкурентне позиціонування Вінниці на найближчі роки.

Чергове засідання робочої групи розпочав заступник міського голови Андрій Очеретний. Він поділився своїми враженнями від поїздки до Діжону.

«Ми спробували і зробили культурно-туристичний прорив у Діжоні. Всі, хто був дотичним до виставки — президент асоціації Dijon Congrexpo Жан Бато, представники міської та обласної влади — зауважили, що Україна і Вінниця зокрема були представлені якнайкраще. Ми доклали всіх сил, щоб на нашому стенді затримувалися якнайдовше. Середній час перебування на ньому складав рекордних 15 хвилин. Французи зрозуміли, що Україна існує на мапі Європи в прямому, а не переносному сенсі, а найдовше з усього дегустували вінницьке вино і солодощі, — зазначив Андрій Очеретний. — Те, що ми працюємо над маркетинговою стратегією — це можливість презентувати частку нашої ДНК. Ми сподіваємося, що після реконструкції аеропорту і зростання впізнаваності Вінниці ділові візити, зокрема з Франції, стануть частішими».

Представники департаменту маркетингу міста та туризму презентували результати муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту та вивчення громадської думки «Особливості сприйняття міста Вінниці його мешканцями», а керівниця дослідницької агенції FAMA Мар'яна Малачівська-Данчак представила підсумки маркетингового дослідження туристичної привабливості Вінниці. З 20 по 29 серпня 2021 року фахівці розпитували 400 гостей Вінниці про особливості перебування у місті. Вони дізналися багато про портрет і споживчі оцінки туристів, середній вік і доходи яких зросли в порівнянні з 2019 роком. З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням https://cutt.ly/nTfcdmQ .

Соціологи дослідницької агенції з'ясували, що 95% відвідувачів у Вінниці - внутрішні. Найчастіше до Вінниці приїздять гості з області — таких 31%. На другому місці — жителі Києва та Київської області - 22%, на третьому місці — жителі Житомирщини - 8%. Порівняно з 2019 роком цьогоріч у Вінниці побільшало туристів з Миколаївщини (5%) та Львівщини (3%). Натомість туристів з Хмельниччини стало менше. За результатами дослідження, середньостатистичний турист залишає у місті приблизно 1200 гривень на добу. Окремо слід відзначити ріст частки відвідувачів ресторанів з 12% у 2019 році до 21% цьогоріч.

Серед тих респондентів, які зазначали, що відвідують місто не вперше, дослідники цікавились, чи помітили вони зміни у місті у порівнянні з попереднім своїм візитом. Близько 48% відповіли, що відчули позитивні зміни у Вінниці, маючи на увазі очищення міста, наведення порядку, покращення стану доріг, розростання та оновлення міста, озеленення тощо. Водночас 88% відвідувачів задоволені візитом до Вінниці і за 5-бальною шкалою в середньому оцінюють її атрибути в 4,11 балів. 85% відвідувачів стверджують, що повернуться до міста знову.

Також учасники зустрічі обговорили імідж міста у свідомості людей та стратегічних документах: Стратегії 3.0, Концепції інтегрованого розвитку міста, Стратегії розвитку туризму, Програмі залучення інвестицій та інших. Робоча група виділила ключові концепти, характерні для минулого, сучасного та майбутнього Вінниці, щоб створити перелік асоціацій з містом, та проаналізувала, як можна органічно вплести їх у канву подальшої маркетингової стратегії.

«Козацьке місто, місто-фронтир, самоврядне місто, місто над Бугом, перлина Поділля, комфортне і європейське, Місто ідей - ці та інші маркери існують в свідомості людей різного віку та походження, в тому числі в інформаційних та історичних матеріалах, за ними Вінницю впізнавали впродовж десятиліть або навіть століть. Багато успішних речей, яких досягала Вінниця за останні роки, не з'являлися спонтанно, а спиралися на традиції формування сильної громади», — наголосив директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені.

В подальшому усі дані та висновки стануть предметом ширшого обговорення у фокус-групах, які передуватимуть аналізу сильних і слабких сторін та проблем у позиціонуванні Вінниці на різні аудиторії. Також аналітика стане в нагоді усім тим, хто планує свої маркетингові активності, створюючи інформаційні матеріали та контент з промоції Вінниці.

Теми

Натисніть на зображення, щоб збільшити його

Схожі сервіси

Усі сервіси

Інвестиційний портал

Вінниця – місто, де комфортно працювати, створювати, надихатись, відпочивати та розвиватись. Інвестуйте у Вінниці!

Туризм

Ласкаво просимо до Вінниці! Міста, яке вміє дивувати та надихати на нові ідеї!